Az idei Magyar sajtófotó pályázatra 13 kategóriában 2008. január 1. és december 31. között készült fotókkal, 13 kategóriában lehetett nevezni. A legtöbb munka az emberábrázolás-portré (egyedi), a természet és tudomány (egyedi), a társadalomábrázolás, dokumentarista fotográfia (egyedi), a művészet, illetve a bulvár, humor, zsáner kategóriában érkezett. A január 29-én a Mai Manó Házban megrendezett eredményhirdetésen Bánkuti András, a Magyar Újságírók Országos Szövetsége (MÚOSZ) Fotóriporter Szakosztályának elnöke elmondta: "A falon mindenütt egyenlőség van, senki nem tudja, hogy éppen kinek a képéről szavaz".
Hozzá hasonlóan Szigeti Tamás zsűrielnök, a Figyelő képszerkesztője is hangsúlyozta, hogy mennyire örül a sok új név felbukkanásának. Az elnök emellett arra kérte a jövendőbeli pályázókat, hogy a képaláírások tekintetében "ne szórakozzanak a zsűrivel", mert ők igyekeznek komolyan venni a feladatukat. A zsűri további tagjai Kincses Károly fotótörténész, Koncz Zsuzsa szabadfoglalkozású fotóriporter, a Színház című folyóirat képszerkesztője, Pintér Márta, a BEST képszerkesztője és Simon Márk, a 168 Óra fotórovatának vezetője voltak.
A legkiemelkedőbb teljesítményért odaítélt MÚOSZ nagydíjat Takáts Péter, a BORS fotóriportere nyerte el Dunaszerdahelyi pokol című képriportjával, a legjobb emberközpontú dokumentarista fotográfiáért járó André Kertész nagydíjat pedig Dezső T. Tamás szabadfoglalkozású fotóriporter Panel című sorozata érdemelte ki. A legjobb hírkép címet Schmidt János szabadfoglalkozású fotóriporter Le a magyargyűlölettel című felvételének ítélték oda, emellett a sport (sorozat) kategória első díját - Test, szellem, lélek - Triatlon című művével - ugyancsak Schmidt János érdemelte ki.
A vidéken dolgozó, legjobb teljesítményt nyújtó fotóriporternek járó díjat és a hír-eseményfotó (egyedi) kategória első díját Mudra László, a Mezőföldi Élet című dunaújvárosi havilap fotóriportere nyerte el Lobogj! című képéért. A legtöbb, szám szerint négy díjat Móricz Simon, a Népszabadság fotóriportere kapta: őt illette meg a legjobb kollekcióért járó Munkácsi Márton-díj, a 30 év alatti, legjobb teljesítményt nyújtó fotóriporternek járó díj, a társadalomábrázolás-dokmentarista fotográfia (sorozat) kategória első díja a Bécsi melegfelvonulás című sorozatáért, illetve a képriport (sorozat) kategória III. díja Birkanyírás című alkotásáért.
A díjak átadása a XXVII. Magyar sajtófotó-kiállítás és a Határnyitás 20 éve című kísérő-kiállítás megnyitásának napján, március 19-én lesz a Nemzeti Múzeumban. A kiállítást több vidéki városban, a többi közt Debrecenben, Miskolcon, Pécsett és Szegeden is bemutatják majd.