Az idei négy nagy téma a Föld vízkészletét, a klímaváltozást, az ökoépítészet, illetve a kormányzatok szerepének kérdéseit járja körül. A sorozat április 2-án kezdődött, amikor a René Roudaut francia nagykövet és Fodor Gábor környezetvédelmi miniszter ünnepélyes megnyitója után sor került a Földünk és vizünk konferenciára, majd április 9-én az éghajlatváltozás felelősségét elemző egész napos előadássorozatra, ahol a franciák bemutatták a francia "környezetvédelmi társadalmi szerződést", a magyar szakértők pedig a 2007-ben kidolgozott Nemzeti Éghajlatváltozási Stratégiát, és több előadás foglalkozott a környezettudatos gondolkodásnak az oktatásba való beépülésével.
Április 16-án következett az Ökoépítészet - Energiatakarékosság konferencianapja, itt a megújuló energiaforrások, az energiahatékonyság, a városi zöldterületek jelentősége éppúgy kiemelt téma volt, mint a zöldépítészet újabb belgiumi példái vagy az energiapazarló épületek átalakítása. Egy hét múlva, az április 23-i utolsó konferencianap azt fogja vizsgálni, hogyan segíthetnek az önkormányzatok az energiahatékonyság fokozásában, milyen állami vagy önkormányzati támogató, finanszírozó szisztémákkal lehet korlátozni a fölösleges energiafogyasztást vagy elősegíteni a megújuló energiaforrások alkalmazását.
Az ökoépítészettel foglalkozó nap egyik előadója megdöbbentő adattal hívta fel a - sajnos igen szerény számú - közönség figyelmét tárgya fontosságára: pontos kimutatások szerint egyetlen év, 2007 folyamán a föld lakói hatszáz évnyi napsütéssel előállított energiamennyiséget fogyasztottak el a teljes készletből.