A séf szerepét Fischer Judit és Mécs Miklós képzőművészek vállalták, akik szeptemberben beköltöznek a galériába, főznek, vetítenek, barátokat várnak, két-két estén át tartó minikiállításokra hívják a közönséget. Ráadásul ki is írták a kirakatba angolul: "bármit ehetsz egy százasért". Összesen hét ilyen bulit rendeznek, inkább performansz, mint hagyományos tárlat formájában, tejbepapival, házilekvárral és szamócaszörppel. Az egyes részek az egyedfejlődés kulcspontjaira épülnek, egy-egy korszak témáját az emberben jellemzően akkor kialakuló érzelem vagy ösztön viszi: a csecsemőkort a bizalom, a kisgyerekkort a szégyenérzet, a serdülőkort a hűség, a felnőttkort a gondoskodás, a felelősség.
A galériában ebből a pszichoszociológiai vetületből szerencsére csak a vizuális velejárókat kapjuk, az elmélet finoman feloldódik az enteriőrben, átjárja a kiállításokat és a bennük folyó akciókat. A kirakatba tett székek és asztalok valami szeretnivaló kisvendéglőre emlékeztetnek, de ne dőljünk be: az étlapokon közhelyes-vicces életbölcsességek, szarkasztikus firkák, bornírt fotómontázsok kelletik magukat. A hűtőn egy műanyag perselybe gyűjtik a vacsoráért felajánlott aprópénzt a közönségtől, lehet rajzolgatni, van fax, pecsét, vetítő és számlatömb, szóval minden, ami éppen kellhet. Az étlapon főételként efféle bölcsességek ajánlják magukat: "Boldogan éltek, míg meg nem születtek."
A művészpár kiállításával a sorozat túllépett az eddigi kereteken. Az intézményesített művészet ellentmondásait egy formabontó műfajban fogalmazza meg, úgy is mint a fogyasztható műalkotás és a kreatív világszemlélet kettősségét. Ebbe az egyhónapos akciófüzérbe éppúgy belefér a pornó, ahogyan a graffiti vagy a GYÍK Műhely tevékenysége, a portások tiltakozása az éjjelig tartó, villanyrezsós vernisszázsok ellen, vagy a közönség spontán, kiszámíthatatlan reakciói. Tulajdonképpen a véletlen kap főszerepet, a kiszámíthatatlanság. A sorozat harmadik kiállításához érve úgy tűnik, hogy a bizonytalan jövő a merev struktúrában működő állami galériát egészen izgalmas kísérleti tereppé avatja.