A 120x120 cm-es, huszonnégy mezőre osztott tábla a május 8-án rendezett Műgyűjtők Éjszakája estéjén még üresen állva várta, hogy a művészek megkezdjék rajta a munkát. A MissionArt Galériában felállított fatábla azóta már benépesült rajzokkal, festményekkel, printekkel.
E látványos gazdagodás után a nagy kép május 29-én, a MissionArt Galéria Néprajzi Múzeumban rendezendő aukcióján kerül kalapács alá. A közös mű végleges állapotának bemutatójára az aukció napján, 16-18 óráig, árverésére pedig 0. tételként 18.30 órakor kerül sor, a bevétel teljes összege a Magyar Paralimpiai Bizottságot illeti.
És, hogy kik töltötték meg élettel az üres mezőket? Bak Imre, Balogh Csaba, Bukta Imre, Csontó Lajos, efZámbó István, feLugossy László, Földi Péter, Gaál József, Horvát Helén Sára, Klimó Károly, Kopasz Tamás, Koronczi Endre, Kótai Tamás, Pinczehelyi Sándor, Rácmolnár Sándor, Stefanovits Péter, Swierkiewicz Róbert, Szabados Árpád, Szíj Kamilla, Szirtes János, Szurcsik József, Verebics Ági, Verebics Katalin és Wahorn András.
Ez a közösségi vállalkozás nem előzmény nélküli a galéria történetében: hasonló felhívásra született meg annak idején az Első Miskolci Műanyagnyúl Kiállítás 1991-ben, majd később a Nagy Zsuga és a Játék című csoportos kiállítások a '90-es évek közepén. A magyar progresszív képzőművészet legjavát felsorakoztató tárlatok egy gondolat vagy téma köré csoportosították a műveket, ellentétben a "legújabb", 2004-ben útjára indult MissionArtos vándorkiállítással, az Európa frízzel, melyhez tartalmi megkötés nélkül csatlakozhattak az alkotók Európa különböző nagyvárosaiban.