Magyar Nemzeti Múzeum |
Egy kerítés elválaszt, egy kerítés korlátoz, de nem minden esetben. A Magyar Nemzeti Múzeum arra ösztönözte a józsefvárosi iskolásokat, hogy kreativitásuk és alkotókedvük segítségével megmutassák, hogy egy kerítés az összetartozást, a társadalom számára fontos értékek védelmét is szimbolizálhatja. A kerület két iskolájának diákjai örömmel vállalkoztak arra, hogy - az állagmegóvás szempontját is figyelembe véve - feldíszítsék a Múzeumkert kerítését.
A Grundsuli névadójának világhírű ifjúsági regénye, A Pál utcai fiúk központi szerepet játszik az iskola életében. Minden évben megrendezik a Molnár Ferenc-napokat, és a műhöz kapcsolódó játékos vetélkedőt is szerveznek, melynek fontos helyszíne volt idén is a Múzeumkert. A gyerekek élményeik felelevenítésével készítik el a dekorációt, párhuzamot vonva a Pál utcaiak és a ?molnáros? gyerekek között, hangsúlyozva a múlt és a jelen szoros kapcsolatát. A grundsulisok műve vegyes technikával készül többek között a vetélkedő során készült fényképek és A Pál utcai fiúk című regénnyel kapcsolatos rajzverseny pályamunkáinak felhasználásával. A dekoráción körülbelül 40 diák - az iskolai rajz szakkör tagjai és egy másodikos osztály tanulói - szorgoskodik majd. A projekt megvalósítását Boda Réka tanító fogja össze, munkáját Mihályi Gáborné tanító, valamint Magyar Istvánné és Fekete Éva rajztanár segítik.
A Bókay János Humán Kéttannyelvű Szakközépiskola és Gimnáziumnak két célkitűzése volt: egyrészt a társadalmi harmónia jegyében készített egyéni dekorációs anyag létrehozása, másrészt az iskola és az ott tanuló tehetséges gyerekek alkotásainak bemutatása. Nemrég a Bókay-nap alkalmából hirdettek győzteseket egy fotópályázat kapcsán, melynek tematikája illeszkedik a majális által meghirdetett jelmondathoz is. A fotópályázat résztvevőitől azt kérték, készítsenek olyan alkotásokat, melyek az iskola tágabb, illetve szűkebb környezetéhez kapcsolódnak. Rengeteg nívós munka érkezett. A diákok ezekből a fotókból válogatva valósítanak meg egy mozaikszerű dekorációt, mellyel azt fejezik ki, hogy a társadalmi harmónia megteremtésének feltétele az is, hogy az ember a környezetével is harmóniában éljen, legyen az természetes vagy épített örökségünk. A projekt vezetője Kolláth Mariann rajztanár, aki az iskola több osztályát is bevonta a díszítés elkészítésébe, a kerítés dekorálásában 3 tanítványa lesz a segítője.
A Múzeumkert kerítésének díszítése május 14-én, pénteken 12-15 óra között kerül sor, a végeredményt pedig bárki megcsodálhatja a Múzeumok majálisának hétvégéjén, május 15-én, szombaton és május 16-án, vasárnap.