Az E.ON Hungária Zrt. és az E.ON Földgáz Trade Zrt. az Oktatási és Kulturális Minisztériummal közösen, Energia kaland néven nagyszabású virtuális tanulási programot indított azzal a céllal, hogy segítse a pedagógusokat az energiatudatosságra nevelésben. A honlapra feltöltött feladatsorokat a nemzeti alaptantervvel összehangolva, a vállalat szakembereinek útmutatása alapján készítették el, négy korcsoport ismereteihez igazítva. E feladatokon keresztül a diákok megismerkedhetnek az energiaforrások típusaival, felhasználásukkal, szót ejtenek az energiatakarékosságról, az energiagazdálkodásról és virtuális döntéseikkel saját energiatudatosságuk mértékét is tesztelhetik.
Kalandtúra a konyhától az atomerőműig
Képző
A legkisebbek otthonukat fedezhetik fel az Energia kaland segítségével, azt tanulják meg, minek a működéséhez szükséges az elektromos áram és a földgáz. Később a városban kalandozva megtudhatják, honnan származik az energia, hogyan szüntethető meg az energiapazarlás. Az országos felfedező úton kiderül, hogy Magyarország számára sem mellékesek a megújuló energiaforrások. A legnagyobbak részt vehetnek a bolygó jövőjének formálásában, a globális kihívásokkal ismerkedve mérlegelhetik a személyes felelősséget, szembenézhetnek mindennapi szokásaik hatásával.
Az energia érték: megjelenik életünk minden területén, sokszor mégis csak a hiányát vesszük észre. Erre kívánja felhívni a figyelmet a diákok képein keresztül az Energia kaland pályázat kiírója.
Minden, ökoiskola címet elnyert intézményben tanuló kis- és nagydiákot arra kértek, jelenítsék meg az energiát: legyen az áram vagy földgáz. Az indulók négy témakörből választhattak: megörökíthették a mindennapok fényeit, az elektromosságot, a család szolgálatában álló földgázt és középpontba állíthatták az energiabiztonságot. A képek elkészítéséhez kulcsszavakat is kaptak (például öröm, kényelem, melegség, otthon, város, ország, konyhaeszköz, fürdőszoba, világítás, fűtés, vezeték, kábel, csővezeték, sport, energiaforrás, energiatermelés, energiafelhasználás, energiatakarékosság).
A pályázók négy életkori kategóriában (6-8, 9-10, 11-14, 15-18 év) indulhattak, témánként 3-3 képpel, egy fotó azonban csak egy kategóriában szállhatott versenybe. Az internetes pályázat szeptember 21-én lezárult. 285 pályamű érkezett be, a legtöbben a mindennapok fényeit örökítették meg.
A pályázatokat szakmai zsűri értékeli, tagjai energiagazdálkodási szakemberek, képzőművészek és fotósok. Az eredményt szeptember 30-án hirdetik ki, a díjakat ünnepélyes keretek között, az október 10-i kiállítás megnyitó alkalmával adják át az E.ON budapesti székházában. Minden kategóriában, életkoronként kiosztják az I., II. és III. díjat, több mint egymillió forint értékű értékes tárgynyereményt.
Az Energia kaland ezzel nem ér véget, a következő pályázatot Energiatudatosság a mindennapokban témában hirdetik meg.