Az 1891-es esettel és Munkácsy pályafutásának legfontosabb állomásaival kapcsolatos korabeli iratokat, sajtótermékeket mutatnak be a Munkácsy a nagyvilágban című kiállításon a Móra Ferenc Múzeumban. A tárlatot július 20-án, pénteken 16 órakor nyitják meg.
A Somogyi-könyvtár gyűjteményéből összeállított kiállítás Munkácsy életének legfontosabb szakaszait mutatja be korabeli újságok, könyvek, plakátok és levelek segítségével. Látható lesz például több korabeli újságcikk, melyekben Munkácsy első sikeréről, a párizsi Salonon elnyert arany medálról tudósítanak, valamint a világhírt meghozó, 1878-ban elkészült Miltonról írnak.
A látogatók különböző cikkeket olvashatnak arról a Szeles Olgáról, akit Szeged legszebb lányának tartottak, és akire Munkácsy felfigyelt, majd megfestett Honfoglalás című képén: ő az a nőalak, aki a sátor előtt állva egy kisgyermeket tart a kezében. Emellett bemutatják a városi színház Sztrájk című előadásának eredeti plakátját is- 1891-ben Munkácsy is megnézte a színdarabot, és ennek hatására készítette el Sztrájk című festményét.
Amerikai utazása során jó barátságba került Pulitzer József lapkiadóval, aki a festő érkezésének tiszteletére az Éljen Munkácsy! magyar nyelvű felirattal köszöntötte őt The World című újságjában. 1868-as útja során Munkácsyt az Egyesült Államok elnöke is fogadta, születésének 125. évfordulóján pedig az amerikai Kongresszusban is megemlékeztek róla. Az ebből az időszakból származó újságcikkek, visszaemlékezések is láthatóak lesznek a Kultúrpalota kupolacsarnokában.
A Munkácsy a nagyvilágban című kiállítást július 20-án, pénteken 16 órakor nyitják meg a Móra Ferenc Múzeum kupolacsarnokában.