(MTI) - A kolozsvári születésű Munkácsi Márton a múlt század egyik legjelentősebb fotóművésze volt, a munkáiból válogató, Munkácsi eltűnt képei című kiállítás május 3-ig látható a manhattani Nemzetközi Fényképészeti Központban. A magyar fotós közelmúltban előkerült, korábban eltűntnek hitt hagyatéka megvilágítja művészetének titkait. Munkácsi 1934-től Amerikában élt, divatfotós lett, és az addig megszokott merev stúdióképektől eltérően modelljeit a szabadban, életszerű helyzetekben, mozgás közben fényképezte, máig ható iskolát teremtve. Sikerei csúcsán, az 1940-es évek elején őt tartották a világ legjobban kereső fotóriporterének.
Zsolnay-kiállításnak ad otthont január 17. és március 21. között a The Forbes Galleries: 150 remekmívű kerámiát állítanak ki a Zsolnay-gyárból, a szecessziós művészet legendás magyarországi műhelyéből. A munkák a híres Zsolnay-műhely korai korszakából, az Art Nouveau virágkorából származnak.
Ugyancsak a The Forbes Galleries-ben lesz látható január 24-től március 28-ig a Nagy festmények, apró remekművek című tárlat, amelyen XX. század eleji műalkotások láthatók Nancy G. Brinker volt budapesti amerikai nagykövet gyűjteményéből. A festmények a korai modernista korszak remekei, amikor Budapest Európa egyik legdivatosabb, legélénkebb városai közé tartozott. Kiállítják egyebek között Berény Róbert kubista csendéleteit, Nemes-Lampérth József tájképeit és Szobotka Imre konstruktivista alkotásait.