Közös pontokat keresnek a művészetben és a menedzsmentben

Képző

A művészeti élet számos szereplőjét kívánja megszólaltatni a Műcsarnok azon az egész napos konferencián, amely az Art Fanatics ? Kortárs magángyűjtemények 2. című kiállítás kísérőrendezvényeként a kortárs magyar művészet pozíciójának javítási lehetőségeit vizsgálja.

 
A prezentációk és a kerekasztal-beszélgetés célja feltérképezni azokat a közös pontok, illetve ellentéteket, amelyek kihasználásával vagy feloldásával javíthatók a hazai műtárgyak bemutatásának és forgalmazásának lehetőségei.
 
Az utóbbi években markáns változások történtek, tanúi lehettünk a műkereskedelem fellendülésének, új kortárs gyűjtemények kialakulásának, illetve a közintézmények fenntartására fordítható összegek folyamatos csökkenésének. A gyűjtött és a kurátori kiállításokon bemutatott műalkotások médiuma és szemlélete közti különbségek egyre csökkentek egyfelől, másfelől viszont az intézmények kiállítási programjai mind inkább egy olyan gazdasági és társadalmi környezetet vázolnak fel, amelyben a művészet intézményes, kultúrpolitika által támogatott jövője egyre bizonytalanabbá válik.
 
A konferencia a művészeti szcénáról szól úgy, hogy egységesen kezeli annak rendszerét. Része tehát mind a köz-, mind pedig a magánszféra, valamint részét képezi a szereplőkön túl az a szempontrendszer is, amely a működés és a működtetés meghatározója lehet.