A Káva Kulturális Műhely vezetésével megvalósult Új Néző című színházi projekt az első olyan kísérlet Magyarországon, amely a színház eszközeit használva hozott létre nyilvános teret lokális társadalmi konfliktusok, kiemelten a ?cigány-magyar? különbségtétel feldolgozására. A színházi program 2-2 hétig tartott az egyes falvakban. Középpontjában a közönség részvételén alapuló színházi akciók álltak, amelyek esti témáit minden esetben a helyi viszonyok adták. A felnőtteknek szóló részvételi színházi performanszokat a gyerekeknek tartott kézműves és drámás foglalkozások és a helyi fiatalokkal közösen megvalósított filmes és fotós projektek egészítették ki.
Az Új Néző közösségi színházi program 10 hónapos előkészítő munka után, 2010 augusztusában valósult meg két Borsod megyei faluban, Ároktőn és Szomolyán. A projektben öt szervezet dolgozott együtt: a konzorciumot vezető Káva Kulturális Műhely, a Krétakör, az Anblokk Kultúra- ás Társadalomtudományi Egyesület, a Retextil Alapitvány és a Metaforum Film.
A két helyszínen Tóth Ridovics Máté fotózta az eseményeket, a legjobban sikerült képekből január 25-30. között kiállítást rendez a Műcsarnok.
A Műcsarnokban megtekinthető fotókiállítás időtartama alatt, január 28-án 16 órai kezdettel konferenciát tartanak, melyen megtekinthetők lesznek az "Ásó, Kapa, Nagyharang" munkacímet viselő dokumentumfilmek, melyeket előadások és beszélgetés követnek majd.