(MTI) - Az intézetben tavaly ősszel indult a tehetséggondozó foglalkozások sorozata, amelynek keretében az érdeklődő középiskolások blokkokban ismerkedhettek meg a különböző képzőművészeti technikákkal - mondta el Kiss Anna, a tárlat kurátora, a program egyik "gazdája". Beszámolója szerint a hetente tartott foglalkozásokat alkalmanként átlagosan 10-15 középiskolás látogatta, ők helyi képzőművészek segítségével ismerkedhettek meg például a festészettel, a montázstechnikával, a kollázzsal, emellett készítettek plexire a street art jegyeit magukon hordozó emblémákat is. Mindezekből látható válogatás az Uitz Teremben.
A tehetséggondozó program még nem ért véget, Kiss Anna közlése szerint hátra van még egy 5 alkalmas blokk, amelynek keretében az animációs filmkészítés alapjaival ismerkedhetnek meg a gyerekek. Ennek keretében rövid történeteket "építenek fel" a résztvevők úgy, hogy az előadások zenei aláfestését, a megvilágítást, a hátteret, sőt még a háttérzajokat is maguk készítik el. Emellett lesz még festészeti feladat, így a kiállítás anyaga is bővül a program előrehaladtával, az anyag végleges formáját a tárlat végére nyeri el.
A kurátor elmondása szerint a június 10-ig látható kiállítás zárásakor fellépnek a programban részt vett gyerekek más társaikkal, így zenei előadásokat is meghallgathat akkor a közönség.
Kiss Anna kiemelte: a Kortárs Művészeti Intézet tehetséggondozó programjával az volt a céljuk, hogy minél szélesebb skálán bemutassák a képzőművészeti technikákat. Ez segítséget jelenthet a művészeti érdeklődésű, pályaválasztás előtt álló fiataloknak, hiszen megismerhetik, kipróbálhatják az egyes technikákat, kiderülhet, mi érdekli őket igazán.