Külföldi és magyar képzőművészeti hallgatók közös kiállítása

Képző

(MTI) Kőnig Frigyes, az egyetem rektora elmondta, hogy Krakkó, Prága, Pozsony, Zágráb és Bécs művészetoktatási intézményével az MKE folyamatosan építi kapcsolatait, ennek egyik stádiuma a közös kiállítás, amellyel megünneplik a magyar egyetem fennállásának 140. évfordulóját is.
    

Az együttműködés ezekkel az intézményekkel régi, kivéve a bécsi akadémiát, amellyel új a kapcsolat, de ilyen közös, nagy kiállítás még nem volt a hat ország művészeti akadémiáinak hallgatóival. "Ez a tárlat azért is fontos, mert a hallgatók és tanáraik is megismerkedhetnek a különböző tendenciákkal, látleletet kapunk a képgrafikai szakma állapotáról, ezenkívül pedig a hallgatók mobilitását is fokozhatja az ilyen jellegű találkozás a szomszédsággal" ? emelte ki a rektor, hozzátéve, hogy a kiállítás kulturális diplomáciai szerepe is számottevő, mert a budapesti diplomáciai testület több tagja jelezte részvételét a megnyitón.
    
Somorjai Kiss Tibor, az MKE grafikai tanszékének vezetője arról beszélt, hogy a mintegy 60 hallgató 100?120 munkáját láthatja majd az érdeklődő. A kép vagy szabad grafika műfajából a klasszikus rajztól a rézkarcon, litográfián, digitális nyomaton, a videóinstalláción keresztül a térobjektig sokféle alkotással lehet majd találkozni.
    
Ahogy felidézte, ősszel kérték fel a külföldi akadémiákat, vegyenek részt hallgatóik a 140 éves magyar egyetem kiállításán, hogy megismerhessék egymás törekvéseit és ezzel együtt a grafika mai arcát. Minden egyetem maga választotta ki a tárlatra szánt anyagot ? tette hozzá a tanszékvezető.
   
Katalógust is összeállítottak az alkalomra, de a nyomtatásra már nem futotta. Remélik azonban, hogy a katalógus később mégis megjelenhet ? jegyezte meg Somorjai Kiss Tibor.