Haász Katalin a valóságban is megmodellezett matematikai szimbólumokat jelenít meg a vásznain. A háromdimenziós görbületek interneten tett virtuális barangolásaink lenyomatait elevenítik meg. Cseke Szilárd visszatérő erdő motívumának makro- és a mikrokozmoszát ismerhetjük meg a kiállításon. A leveleken átszűrődő fények, a fák mögötti mintázatok akár digitális jeleknek is tűnhetnek festményein.
Haász Katalin Korodi Lucával és Radák Eszterrel novemberben Varsóban, decemberben pedig Helsinkiben mutatkozik be egy utazó kiállítás keretében. A Magyar Intézetekben rendezett tárlatok alatt a helyi szakmai élet jelesebb képviselői beszélgetnek majd a nemzetközi kortárs képzőművészet jelenéről. Az utazó kiállításhoz kétnyelvű katalógus készül, mely tartalmazza a kiállított munkákat.
A Virág Judit Kortárs Galériával kapcsolatos további hír, hogy az ősz igazi szenzációjának ígérkezik az október 27-én nyíló A 121 legszebb magyar festmény című tárlat. A kiállításon Törő István és Virág Judit szubjektív válogatásában hetven magyar művész legjelesebb alkotásai láthatóak majd. A kiállításra 10 magyarországi közintézményből, valamint 30 jelentős magángyűjteményből érkeznek az alkotások.
A tárlat anyagát tartalmazó reprezentatív album közel 300 oldalán minden egyes képről egy-egy neves közéleti személyiség osztja meg gondolatait az olvasóval. Parti Nagy Lajostól Karafiáth Orsolyáig, Kulka Jánostól Kemény Dénesig, Novák Pétertől Vizi E Szilveszterig, Ungvári Tamástól Konrád Györgyig, Kocsis Zoltántól Sebestyén Mártáig számtalan művésztől, tudóstól, közéleti személyiségtől, 121 érdekes embertől olvashatunk történeteket, verseket, szabad asszociációkat egy-egy kiválasztott festménnyel kapcsolatban.