(MTI) - A "nemzetközi viszonylatban is igen gazdag" magyarországi program az oktatástól a kultúráig, a vállalkozásfejlesztéstől a dizájnig, a tudományoktól a regionális fejlesztésekig számos jó példával hívta fel a figyelmet a kreativitás és az innováció egyéni, társadalmi és gazdasági jelentőségére - értékelte az eseménysorozatot Cseke Bettina, az eseményeket koordináló Tempus Közalapítvány szóvivője.
A kínálatban akadt innovációs díjátadó, számos kiállítás, irodalmi fesztivál, innovációs klub, készségfejlesztő témájú programok, járműtervező verseny, oktatási konferenciák, találmányokat bemutató tévésorozat és természettudományokat népszerűsítő roadshow. Kapcsolódtak az évhez olyan hagyományos rendezvények is, mint a Kutatók éjszakája, a Design hét vagy a Tudomány ünnepe.
A Tempus Közalapítvány átfogó programértékelője szerint az év egyik legfontosabb hozadéka, hogy kialakult egy informális hálózat, megindult a párbeszéd és egyfajta önszerveződés is az események megvalósításában közreműködő partnerszervezetek között. Emellett sikerként értékelhető, hogy fókuszba került számos olyan alulról induló, helyi kezdeményezés, amelyek példaként szolgálhatnak hasonló profilú szervezetek számára, illetve regionális vagy nemzeti szintű reformokhoz.
A Képzelj el egy új világot! címet viselő kiállítást az Európai Bizottság által meghirdetett fotópályázat legjobb alkotásaiból rendezték; a tárlat március 21-ig tekinthető meg a budapesti Mai Manó Házban.