2009. januárjában létesült az első, coworking modellt meghonosító munkatér Budapesten, Loffice néven. Egyediségét a munkavégzés jellege és a terek kialakítása biztosítja. Eleinte a Zeneakadémia Paulay Ede utcai kottanyomdájában működött közösségi irodaként egy teljes épület, melynek belsőépítészetét a Szupernova Design Csapata, Szabó Gábor és Szkladányi György jegyzi a tulajdonosokkal, Klementz Katával és Annával közösen.
Kiindulási alapként szolgált a koncepció összeállításánál a Szupernova tagjainak háttere: restaurátorként látnak el enteriőrtervezői feladatokat. Ehhez járul hozzá a Klementz testvérek által képviselt zöld szemlélet, melynek eredményeként régi házak tetőgerendáiból készíttettek óriási, egyedi asztallapokat a közösségi munkatérbe, zuhanyzót és tárolót alakítottak ki a biciklivel érkezőknek, és hőszivattyúval oldották meg a Paulay Ede utcai épület hűtés- és fűtésrendszerét.
A környezettudatosság és az antik tárgyakat tisztelő hozzáállás tükröződik az új, Király utcában nyitott Loffice Miniben is. Míg a Paulay utcában több emeleten, egy komplett épületben bérelhet munkaállomást bárki, addig a Király utcában az évszázados bérház egy emeletén öltött testet a coworking szemlélet ? ami bárki által bérelhető munkaállomásokat, közös irodai infrastruktúrát (nyomtatót, faxot, szkennert, kávét, üdítőt, tárgyalót és asszisztenst) jelent. Egyben a folyamatos segítségnyújtás lehetőségét, hiszen a különböző asztaloknál más-más terület képviselői bérelnek munkaállomást. Üzletember, nyelvtanár, jogász, adótanácsadó, informatikus, könyvelő, grafikus, reklámszakember és sajtóreferens dolgozik egymás mellett, így szakmai tanácsért elég a szomszéd asztalig menni.
Értékközvetítésről árulkodnak az átfogalmazott antik bútorok, iskolaszerek és a falakon megjelenő, kortárs képzőművészeti alkotások. Az előtérben 121 darab üveghal függ a mennyezetről: expresszionista csillárrá avanzsáltak a nagyszülők által gyűjtött giccs állatok. A lekapart fal évtizedek egymásra rakódott festékrétegeivel különös atmoszférájú tárgyalóhellyé varázsolja az egyik szobát. Nem csak Liszt Ferenc mellszobra, de egy iskolai bordásfal is aranyozást kapott. Ezüstben úszik a szomszédos tárgyaló, melyben habkarton csillár tekereg a mennyezeten. A következő térben asztali lámpákból szerkesztett, pók-forma világítótest alatt áll a londoni, fa képhordó doboz, pult funkcióval.
Szinte meglepetést sem okoz a munkafelületté tett ping-pong asztal. A dolgozókat és a meccslabdákat egy barokk puttószobor figyeli a sarokban ? miközben a falon a Király utcai nép hömpölyög. Harkai Doma művész felvételeket készített a ház bejárata előtt sétálókról. A képek alapján stencilt készített, és szokatlan festményként ?fújta fel? a sziluetteket a falra.