Pohárnok Mihály, a bírálóbizottság elnöke kiemelte: idén minden eddiginél több, 264 pályázó indul a díjakért. Termék kategóriában 62, vizuális kommunikáció kategóriában pedig 27 munka érkezett be, azaz a beadott pályamunkák mintegy harmada már megvalósult elképzelés. Hasonló arányban érkeztek pályázatok a terv (84 munka) és a diákmunka (91 pályázat) kategóriába is.
"Nagyon örvendetes, hogy a termék kategóriában jó néhány magyar kisvállalat olyan megvalósult fejlesztései szerepelnek, amelyek már a piacon is megjelentek" - értékelt a zsűrielnök. Hozzátette: látszik, hogy egyre több hazai cég veszi igénybe tervezők munkáját.
Kitért arra, hogy a terv és különösen a diákmunka kategóriában izgalmas, eredeti innovációkkal találkozott, amelyek hosszabb távon ígérnek fejlesztési eredményeket. Az egyik diákmunka például a járművek menetszeléből termelhető energiára tesz javaslatot, a Pocaküzenet című pályázat pedig a kismamák hasában lévő magzatok számára kínál zenei élményt. Érdekes annak a hajónak a terve is, amely flexibilis, könnyen átrendezhető belső tereivel a mozgáskorlátozottaknak is szabadabb mozgást biztosít.
A Magyar Formatervezési Díj mellett az MFT idén másodízben adja ki a Design Management Díjat, amely azt kívánja bemutatni, hogyan segítheti a dizájn alkalmazása és szakszerű menedzselése egy szervezet célkitűzéseinek megvalósítását, eredményes működését.
A szakma legrangosabb hazai elismeréseinek számító díjakat október 4-én adják át Design hét keretében a Néprajzi Múzeumban.
A budapesti múzeumban másnap kiállítás is nyílik: az október 24-ig megtekinthető tárlaton helyet kapnak az idei nyertesek, különdíjasok, valamint kiemelt pályázók munkái mellett az elmúlt öt év sikeres tervei is, így a látogatók bepillantást nyernek a magyar tárgy- és formakultúra területén jelenleg zajló folyamatokba - mondta Pohárnok Mihály.