Magyar művészeket vesznek

Képző

A neves gyűjtőkről szóló, portréfotókkal és reprodukciókkal gazdagon illusztrált cikkekből kiderül, milyen indíttatásból döntenek a külföldi művészetbarátok magyar művészek munkáinak megvásárlása mellett, és hova helyezik a magyar képzőművészetet a nemzetközi művészeti és műtárgypiaci közegben.
 
 

Nancy Goodman Brinker, az Egyesült Államok volt budapesti nagykövete gyűjteményében például Aba-Novák Vilmos, Nemes-Lampérth József és Vaszary János egy-egy remekműve is megtalálható, a volt nagykövet ugyanis azt vallja, "igazán csak a művészetén és kultúráján keresztül érthető meg egy ország".

 
A kiadványban szerepel Arturo Schwarz író-művészettörténész is, aki a dadaizmusról és szürrealizmusról szóló művészettörténeti alapműveket jegyez, Kirk Brown, aki az 1956-os forradalom emlékére az Egyesült Államokban nagy jelentőségű kiállítást rendezett, valamint Roland Riz olasz szenátor és jogászprofesszor is.
 
A gazdasági és design lapok mellékleteként, illetve galériák által terjesztett füzet érdekessége, hogy a válogatásban szereplő külföldi gyűjtők véleményt mondanak arról is: milyen jelentősége van és milyen lehetne a magyar művészetnek a nemzetközi színtéren. Kirk Brown szerint például "optimisták lehetünk a magyar művészetet illetően, hiszen a tisztulási folyamat elindult a műkereskedelemben, és magyar műveket gyűjtenek ma már a világ számos pontján".