Magyar és szlovák művész közös tárlata a Danubianában

Képző

 Ilona Keserü Ilona

(MTI) - A magyar EU-elnökség programsorozatának részeként megrendezett tárlaton mintegy 100 festmény lesz látható. Mind Rudolf Sikora, mind az Ilona Keserü Ilona művésznevet használó magyar alkotó a neoavantgárd művészet első generációjának tagjaként kezdte pályáját. Ez a generáció volt mindkét országban az, amely a 60-as évek végén először kapcsolódott be közvetlenül az egyetemes művészet II. világháborút követő fejlődési áramába - mondta el Kollai István, a Pozsonyi Magyar Kulturális Intézet igazgatója.
    

Mint rendkívül erős művészegyéniségek, akik a kezdetektől tudatosan törekednek arra, hogy egyetemes érvényű gondolatokat egyetemes érvénnyel fogalmazzanak meg, korán rátaláltak az egyéniségüknek leginkább megfelelő művészi nyelvre és azokra a témákra, amelyek következetes kifejtése alkotja ma is kivételes művészi programjukat.
    

rudolfsikora.jpg
Rudolf Sikora

Alkotásaikkal, friss szemléletükkel, eredeti gondolkodásmódjukkal és szisztematikus alkotómunkájukkal a kezdetektől kivívták a legigényesebb hazai és külföldi szakmai közönség elismerését - írta róluk N. Mészáros Júlia művészettörténész, a kiállítás társkurátora.
 

A Danubianában megrendezett tárlat felett a két ország külügyminisztere, Martonyi János és Mikulás Dzurinda vállalt védnökséget. A kiállítást, amely június 12-ig látható, Bogyay Katalin UNESCO-nagykövet nyitja meg.