(MTI) - A tárlat a neves festő munkásságát igyekszik bemutatni a korai szakasztól a csúcsot jelentő Krisztus festményeken át az úgynevezett szalonképekig - mondta Boros Judit, a Magyar Nemzeti Galéria művészettörténésze az alkotások kicsomagolása közben az MTI-nek.
A Pécsi Galériában február 19-ig összesen harminckét képet tekinthetnek meg az érdeklődők, ebből hármat Munkácsy tanítványai közreműködésével készített, kettőt pedig róla festettek. A mintegy kétmilliárd forint összértékű műkincsek nagy része Pákh Imre Amerikában élő magyar üzletember tulajdona.
Boros Judit beszámolt arról, hogy a terveken felül két kép, a Krisztus Pilátus előtt és a Golgota redukciója, azaz az eredetik kicsinyített másai is láthatóak Pécsett, bár arról megoszlanak a vélemények, hogy a jelenleg Debrecenben őrzött nagyobb festmények, vagy a Magyar Nemzeti Galériából érkezett kisebbek készültek előbb.
Az idei Munkácsy-kiállításokat páratlan érdeklődés kísérte, a budapestit mintegy 360 ezren, a debrecenit 75 ezren látták.