(MTI) - Gulyás Gábor, a Modem igazgatója elmondta: az augusztus 13-án nyíló és az év végéig megtekinthető Messiások egy új, eddig még nem látott tematikus kiállítás. A tárlat nemzetközi gondolati kontextusba helyezi a megváltás gondolatát, a megváltó eljövetelét. Nem kizárólag evangéliumi témákra épít, nem cél, hogy bibliai műveket mutassanak be - fejtette ki.
Mint elhangzott, a Messiások központi gondolata: megváltható-e a világ. Ezt igyekeznek körbejárni XX. századi hazai és külföldi alkotók művein keresztül, hiszen a megváltás gondolata az elmúlt században más megvilágításba került, mint korábban.
A tárlat négy nagy részre tagolódik. Az első az emberi test megváltása, a test szerepének és testünkkel szemben támasztott elvárások alakulása napjainkban. A második a halál messianisztikus értelmezése, a harmadik az evilági megváltást ígérő hamis próféták és diktátorok a XX. század történelmében, a negyedik pedig a "megváltás keresztje" nevű szekcióban Jézus megfeszítésének modern értelmezései.
Az ebben a formában eddig még nem látott kiállításon több mint száz alkotó műveit tekinthetik meg a látogatók a hagyományos képzőművészet szinte minden műfajából. Láthatóak lesznek többek között Pablo Picasso, Edward Munch, Salvador Dalí, Marlene Dumas, Munkácsy Mihály, Csontváry Kosztka Tivadar munkái, de kiállítják Szervátiusz Tibor Dózsa-szobrát is.
A műtárgyakat mintegy 80-100 helyről kölcsönzik, a partnerek között több mint ötven külföldi múzeum található, például a párizsi Musée D'Orsay, a bécsi Belvedere vagy az amerikai Andy Warhol Múzeum.