(MTI) - A tárlaton tizenkét kép, köztük festmények, programozható lézer- és háromdimenziós LED-plasztikák, továbbá egy installáció látható, valamennyi az utóbbi évtized termése - mondta Mengyán András.
Felidézte, hogy a Megszakított folytonosság című installáció 2000-ben készült, és először az oslói Nemzetközi Kultúrcentrum és Múzeumban láthatták az érdeklődők.
Egy patinás rendőrségi épületet alakítottak múzeummá úgy, hogy a fogdákat eredeti állapotukban megtartották. A Megszakított folytonosság az egyik cellába készült, mérete megegyezik a cella méretével - mutatott rá a művész, hozzátéve, hogy az alkotás - amely egy optikailag megszakított vonal - azt jelzi, hogy aki a fogda falai közé bekerül, annak az addigi életfolyama megszakad. A megszakított vonalak "röpködnek a levegőben, hol lent, hol fent, aszerint, ahogy az emberi élet változik" - fogalmazott Mengyán András.
A művész UV-fénnyel világítja meg a kiállításon látható festményeket, amelyek a fény hatására tárják fel gondolatiságukat és szépségüket. A plasztikák újraprogramozhatók, ezáltal újabb és újabb háromdimenziós, térbeli animációk készíthetők.
Mint Mengyán András elárulta, olyan terek és formák létrehozása foglalkozatja, amelyeken keresztül szabadon át lehet járni. A fénnyel alkotott formák ehhez nyújtanak megoldást.
Mengyán András tárlata július 3-ig tart nyitva a győri Xántus János Múzeumban.