Mi az a fotogram? - Fejér Zoltán megmutatja

Képző

(MTI) - Az április 5-től, szombattól látogatható tárlat címe, a Cliché verre egy francia szóösszetétel, üveg-klisét jelent. A címadással a szerző egy fotogramkészítési eljárásra utal. A fotogram olyan, többnyire tárgyak árnyékát rögzítő kép, amelyet fényképezőgép és negatív közbeiktatása nélkül, pusztán a fény, a fényérzékeny anyagok és a bennük végbemenő változásokat előhívó vegyszerek hatásával hoznak létre.
 

Az április 20-ig megtekinthető kiállításon Fejér Zoltán több mint harminc képe látható, ezek különböző módszerekkel készültek. A tárlat a művész három kiállításból álló sorozatának második rendezvénye. Az első bemutatót a Fotóhónap 2006 keretében tekinthette meg a nagyközönség Vácott, a városi könyvtárban. A harmadik, összegző tárlatot a 2008-as Fotóhónaphoz kapcsolódva rendezik meg a váci Arcus Galériában.

   
Fejér Zoltán 1951-ben született Budapesten. Munkái 1968 óta szerepelnek tárlatokon és jelennek meg lapokban, könyvekben. Első önálló kiállítását 1972-ben rendezte meg a Váci Múzeum, képeit még ugyanabban az évben megtekinthették az érdeklődők Budapesten, a Ferencvárosi Pincetárlaton is. A Fiatal Művészek Klubjában 1974-ben volt kiállítása, a Duna Galériában 1990-ben mutatkozott be.