A Modem megnyitása óta együttműködik a Medgyessy Ferenc Gimnáziummal, most a Nemzeti Kulturális Alap támogatásával egy olyan programot valósítanak meg, melyben a diákok nem csupán az alkotói munka szépségével és fortélyaival ismerkednek meg, de bepillanthatnak a kulisszák mögé azokba a folyamatokba, melyek nélkül egy kiállítás nem kelne életre: a múzeumi háttérmunkába, PR és kommunikációs feladatokba. A 7 hónapos projekt 4 helyszínen zajlik, a Medgyessy Ferenc Gimnáziumból 22 alkalmazott grafika és képgrafika szakos diák, valamint 2 művésztanár kapcsolódott be a programba. A munkában múzeumpedagógusok, művészettörténészek, programozók, webdizájnerek, marketing és kommunikációs szakemberek és grafikusok segítik a diákokat a kiállítás propagálásában, ötleteik megvalósításában.
A fiatalok Tót Endre, a Németországban élő, Kossuth-díjas képzőművész Nagyon speciális örömök című retrospektív kiállítását választották. A műhelytitkok megismerése mellett maguk is dolgoznak a kiállítás népszerűsítésén: terveznek elemlámpás tárlatvezetést, különböző reklámspotokat és egy werkfilmet készítenek. A tanulók különböző csoportokat alakítottak ki (Videó, Sajtó, Web) így mindegyikőjük a hozzá legközelebb álló területtel foglalkozik. Feladataik között szerepelt a szórólapok megtervezése, kivitelezése és terítése Debrecenben, amely egy hasonló demonstrációval párosult, mint amilyen a múzeumok éjszakájára készül.
A csapatok keze alatt most is ég a munka: a Videósok nemrég katalógusokhoz szükséges műtárgyfotózásban vettek részt, és most a filmvágás fortélyaival ismerkednek. A Sajtósok Tót Endre kiállítását is egybekötő sajtótájékoztató megszervezésében és lebonyolításában segédkeztek, és interjút készítettek a művésszel és René Blockkal, a legendás német galeristával, aki a kiállítást megnyitotta. Az interjúk és a videók hamarosan elérhetőek lesznek a Webesek által tervezett honlapon, amely a Modem, a budapesti Műcsarnok, az egri Kepes György Vizuális Központ és a Miskolci Galéria közös felülete. A site néhány napon belül elkészül és 2 évig érhető el. A weblap arculatát és tartalmát saját elképzelésük és ízlésük szerint alakíthatják ki a diákok. A munkálatokat és a kiállítást a facebook
oldalukon is nyomon lehet követni, mely természetesen a diákok gondozásában működik.