(MTI) "Az 58 tematikus tablón a tanítványok munkáival illusztrálva egy-egy tanítási szempontot jelenítek meg. A feldolgozott témák között szerepel az önarckép, az identitás, a kompozíciós színhang, a kreativitás-fejlesztés, a téralakítás és a térformálás. A tablók felső részén saját, a tematikához kapcsolódó munkám szerepel, alul pedig ugyanarra a témára a tanítványok különböző megoldásainak fotódokumentációja" ? mondta Bodóczky István.
A művész egy térkollázst is készített a tárlatra: bambusznádból hajlított egy olyan héjszerkezetű térplasztikát, amely egy nagy gubóhoz hasonlít. A térrácsra helyenként a saját képeit, valamint a tanítványok munkáit ragasztotta fel és a kiállítótér hosszanti tengelyébe helyezte el. "Úgy gondolom, hogy munkánk során a tanítványaimmal kölcsönösen formáltuk egymást. Nemcsak én neveltem őket, hanem én is nevelődtem mellettük, ők is formáltak engem. Ezt jelképezi ez a gubó formájú térkollázs" ? magyarázta a művész.
Mint elmondta, a tanári munkát sajátos művészeti projektként, konceptuális műként mutatja be. Számára a tanítás olyan művészeti alkotó tevékenység, amelynek lényege az alakítás.
Bodóczky István 1970-ben végzett a Magyar Képzőművészeti Egyetemen Barcsay Jenő és Fónyi Géza tanítványaként. 1974-től a Képző- és Iparművészeti Szakközépiskola művésztanára, 1993-tól az Iparművészeti Egyetem tanárképző tanszékének tanára, majd a Tölgyfa-program vizuális nevelési tankönyvcsalád szerkesztője. Ő indította el a rajztanároknak szóló irany.hu információs folyóiratot.
A tárlat július 29-ig látogatható.