|
A kiállítás a festő utolsó, kamaraerdei korszakában készült olajképei közül mutatja be a legfontosabb műveket, korábbi alkotói periódusait 29 rajz és grafika jeleníti meg. A tárlat kurátorai Szabó Noémi és Schneller János művészettörténészek.
Az 1934-ben született Németh Miklós 1953-tól 1956-ig Márffy Ödön festőiskolájában tanult, mestereinek Ilosvai Varga Istvánt, Gádor Emilt és Tóth Menyhértet tartotta. A kilencvenes években a Budai Művészcsoport főtitkára volt. Új expresszív szürrealista festőként tartották számon, 2006-ban Szentendre városa Ilosvai Varga István-díjjal tüntette ki. "A festészet iránt érzett áradó szenvedélye, az alkotni-teremteni vágyás ösztöne számára a levegővétel szükségességével ért fel. Képeiből a lüktető, pulzáló életöröm árad az egyéniségét ismerő és művészetét értő befogadók felé" - jellemezte munkásságát korábban Szabó Noémi művészettörténész, a Németh Miklós Művészeti Alapítvány kuratóriumának elnöke.
A Buda XI. kerületében nyíló galéria célja olyan közösségi tér létrehozása, ahol a nagyközönség találkozhat a kortárs képzőművészettel. Terveik szerint a csoportos és egyéni kiállítások másfél havonta követik majd egymást. A képzőművészeti kiállítások mellett pedig irodalmi, zenei esteknek és előadás-sorozatoknak is otthont kíván adni a kiállítóhely. Fontosnak tartják a művészek és gyűjtemények mobilitásának elősegítését, valamint a kulturális-kreatív szektor szerepének fejlesztését. Mint írják, "Buda legnagyobb alapterületű kortárs galériája bemutatkozási lehetőséget biztosít a kortárs képzőművészet középgenerációjának és fiatal tehetségeinek".