(MTI) - Munkácsy Mihály fiatalkori életképe, az 1866-os Paraszt interieur indult a legdrágábban, 22 millió forintról, és mivel csak egy licit érkezett, ugyanennyiért ütötték le. Az aukció kiemelkedő tételéért, Perlrott Csaba Vilmos 1909-es nagybányai tájképéért már többen versenyeztek. Így, az élénk koloritú Őszi utca Nagybányán, 12 millióról 19 millióra emelkedett. Egymillió forinttal maradt el ettől az összegtől Derkovits Gyula arany alapozású, intim hangvételű női aktja. Csernus Tibor 1991-es Jerikó akt kompozícióját 12 milliós kikiáltási áron vitték el.
A pécsi Nyolcak kiállítást előkészítendő, nemrégiben a Virág Judit és a Kieselbach Galériában Wanted (keressük) címmel fotókiállítást rendeztek a lappangó művekből. E keresés nyomán bukkant fel egy eddig elveszettnek hitt Czóbel Béla olajfestmény, az 1909-es Szobor az ablakban. Kikiáltási árát megduplázva, 10 millió forinton szerezte meg egy gyűjtő. Nyolcak művészcsoport másik tagja, Kmetty János két fontos művel volt képviselve, egy csendélettel és egy tájképpel, az előbbiért 8 milliót adtak, a tabáni tájképért 6,5 millió forintot. Márffy Ödön Nyolcak korszakából való tájképe 4,2 milliót ért meg valakinek. A szintén Nyolcak csoporttag Orbán Dezső pompás csendélete visszamaradt, de megvették itáliai és párizsi képeit. És Berény Róberttől is elkelt egy, a Nyolcak korszakból való csendélet, 2,4 millióért.
Nagy verseny folyt mind a hat Bálint Endre tételért. Az aukció legnagyobb emelkedését, az 1975-ös Menóra monotípia érte el, 150 ezer forintról indították, és meg sem állt 1,3 millió forintig. A sokszor kiállított Ünnepeste olajkép is jóval túlszárnyalta 480 ezer forintos kezdő árát, 1,7 millióért vitték el, az 1965-ös Krematórium című vászon 550 ezer forintról 1,3 millió forintig jutott.
Kádár Béla expresszív nőalakjai, lovasai és egy színpadképe 360 ezer és 7,5 millió forint között kelt el. Két Egry József olajpasztellért 9,5, illetve 3,6 millió forintot adtak. Mednyánszky László mindig nagyon népszerű, rajzaiért, olajfestményeiért hosszas licit folyt, hét alkalommal 1-2 millió forintos leütést is elértek.
Iványi Grünwald Béla nagybányai tájképe különleges darab, 1909-ből, a művész legjobb korszakából, nem csoda, hogy megadták érte a 9,5 millió forintot. Szabó Vladimír groteszk vászna egymillióval haladta meg 650 ezer forintos kikiáltási árát. Batthyány Gyula akvarelljéért 1,55 millió forintot, kikiáltási árának háromszoros adták. De 420 ezerről egymillióig jutott Henczéné Deák Adrienne virágcsendélete is.