Tandori Dezső által az ország legpoétikusabb piktorának nevezett Nádler István a '60-as évek legendássá vált alkotónemzedékének kiemelkedő személyisége. Művei jól tükrözik az adott korszak művészettörténeti áramlatait, nem fél merész avantgárd módszerekhez nyúlni. Formavilágára jellemző a radikális újító szándék, úgy, hogy közben hű marad néhány alapvető stílusjegyéhez.
Festészete a művészettörténet nagy korszakainak lenyomata. Három, egymástól jól elkülöníthető szakaszra osztható alkotói pályafutása: az első a geometrikus időszak, majd a nyolcvanas évek elejétől munkái intuitívabbá, érzékenyebbé váltak. A harmadik korszak a kilencvenes évek végétől kezdődött, amikor a festő a meditációs képekkel eljutott a transzcendencia megjelenítéséhez.
A Virág Judit Galériában rendezett kiállítás az 1968 és 2008 közötti időszak - tehát mindhárom fontos alkotói korszak - emblematikus munkáit mutatja be, valamint a tárlaton olyan meglepetésekre is számíthat a látogató, mint Nádler István sosem látott geometrikus kisplasztikái. Emellett a 2006-2008-ban elkezdett legújabb sorozat alkotásai, valamint a vance-i korszak méltán híres colorfield darabjai is láthatóak lesznek a kiállító teremben.
Nádler alkotásai a kortárs műtárgypiacon is igencsak keresettek: a festő 1969-es, Avar motívum című festménye félmillió forint híján a legdrágább kortárs magyar festmény, amely 9 és fél millió forintért kelt el a Virág Judit Galéria 2007-es kortárs aukcióján.
A kiállítás ideje alatt a galéria egy sor izgalmas programmal várja a látogatókat. Ilyen máris a megnyitó, szeptember 13-án, 11 órakor, amelyen Hajdu István műkritikus beszél Nádlerről, barátai előtt. Szeptember 20-án, szombaton este 18 órakor Nádler István személyesen kalauzolja végig a galéria látogatóit festményei között. A tárlat végére tervezett finissage-on a festőről készülő filmből is láthatnak részleteket a kiállítás vendégei.