(MTI) - Napjainkra a két képzőművészeti ág egyik legrangosabb hazai seregszemléjévé vált a Balaton ókori nevét őrző keszthelyi tematikus tárlat, amelynek a borhoz, a szőlőhöz és a balatoni tájhoz kötődő közel 150 előzsűrizett alkotását 33 kerámikus, 32 textil- és egy üvegművész jegyzi.
"Mind a témák megjelenítését, mind az alkalmazott technikát tekintve a kiállított művek jól reprezentálják e művészeti ágak hazai sokszínűségét és magas színvonalát" - tolmácsolta megnyitó beszédében a zsűri véleményét Müller Róbert, a múzeum igazgatója.
A kerámikusok munkái között a hagyományos festett-mázas művektől a fotokerámián át a samottot, eozinmázat alkalmazóig megannyi technikai megoldás megtalálható. A formai választék a faliképektől a boroskancsókig és a szőlőfürttől a torzó-hatást keltő tároló alkalmatosságig terjed. Klasszikus franciás stílus, szövött-hímzett festett falikárpit és rátétes munka, textilből készült "térplasztika" és a műfaj határait már-már átlépő színes sodrottpapír alkotás egyaránt felvonul a kiállítás gobelines kollekciói között.
A gazdag anyagú biennálé 7 kiemelkedő alkotását illette díjakkal a zsűri. A Laczkó Ibolya művészettörténész rendezte V. országos kerámia és gobelin biennálé tárlata június 10-ig látható Keszthelyen a Balatoni Múzeumban.