A legendás angol feltaláló, Sir Clive Sinclair (és cége) volt az egyik első tudós, aki tervező munkájában az amatőr felhasználók speciális igényeit, vágyait és lehetőségeit is figyelembe vette. Az Országos Műszaki Múzeum (XI., Kaposvár utca 13-15.) most arra vállalkozik, hogy a legújabb beszélő, telefonáló, filmvetítő, zeneszerző és rajzfilmvágó szuperszámítógépeken gyakorló generációt rádöbbentse a kezdetekre.
Az április 21-én, délután három órakor kezdődő családi napon bemutatják a múzeum matematika- és számítástechnikatörténeti gyűjteményét, az URAL-2-től a Sinclair Spectrumig című tárlatvezetés után pedig a hazai Sinclair-világ kezdeteiről és különc ZX Spektrum klónokról tartanak előadásokat. Megtudhatjuk, hogyan értékelte a közönség bemutatásuk idején a Sinclair-gépeket, amelyeket a "laikusoknak, kezdőknek nagyon megéri" - szlogennel népszerűsítettek. Gondos Csaba hardverguru az ezredforduló hardverfejlesztéseiről, a Sinclair Spectrum továbbéléséről és a negyedszázados számítógéphez készített új perifériákról mesél. Nagy Károly informatikus, magángyűjtő sosem látott szovjet Sinclair klónokat mutat be, de a résztvevők saját magángyűjteményeikkel is eldicsekedhetnek.
Aki tehát ellenállhatatlan vágyat érez magában a Sinclair-csodák megismerésére, az az OMM-ben első kézből kaphat információt szakavatott és elkötelezett műértőktől. A kisebbeknek múzeumpedagógiai játékokat szerveznek. És versenyt - népszerű Spectrum játékprogramokkal.