Reigl Judit elismertségét mi sem tükrözi jobban, minthogy ő az egyetlen magyar származású kortárs művész, akinek munkái a világ legnagyobb és legfontosabb kortárs közgyűjteményeinek szinte mindegyikében helyet kaptak: így például a New York-i Museum of Modern Artban (MoMA), a londoni Tate Modernben, a párizsi Pompidou központban vagy a New York-i Metropolitan Múzeumban. Nemzetközi megbecsülését az is jelzi, hogy a felsorolt gyűjtemények közül háromban az állandó kiállításokon láthatóak a munkái. A Metropolitan például a Robbanás című festményét egy teremben szerepelteti Jackson Pollock alkotásával, a párizsi Pompidou központban pedig többek között a szürrealistákat bemutató termekben is láthatóak munkái.
A kiállítás előkészítése 2008 tavaszán kezdődött, amikor Kósa Lajos, Debrecen polgármestere és Gulyás Gábor, a Modem vezetője személyesen kérték fel Párizs melletti lakóhelyén az 1923-ban, Kapuváron született művészt.
Reigl alkotásaiból eddig már számos kiállítást rendeztek az USA-ban és Európa-szerte, 2005-ben pedig itthon, a Műcsarnokban. Mindezek mellett ez az első alkalom, hogy több mint 1300 négyzetméteres kiállítótérben láthatóak együtt munkái, ami lehetőséget teremt arra, hogy az általában nagyméretű (több méter szélességű és magasságú) festményeket készítő Reigl minden alkotói szakaszából több is látható legyen egyszerre.
A tárlatot ? emiatt is ? nemzetközi kiállításként definiálják, s számos országból várják majd a látogatókat a legnevesebb magyar származású kortárs festőművész összegző bemutatkozására. A kiállítás mintegy három hónapig lesz látható a cívisvárosban, a szeptember 19-i zárást követően pedig azonnal csomagolni kezdenek majd a Modem munkatársai, hiszen októberben már a nantes-i Musée des Beaux-Arts-ban nyílik Reiglnek nagy volumenű tárlata, amelyre a debreceni kiállítótérből is számos alkotás érkezik.