Kiderült e képekről, hogy előtanulmányok Rembrandt ismert, nagy festményeihez - közölte a lappal Ernst van de Wetering, egy tekintélyes Rembrandt-kutató csoport vezetője. Mint elmondta, a Nő fehér főkötőben című tanulmánykép restaurálása közben jutott e felfedezésre.
A holland professzor - saját beszámolója szerint - a Sotheby's aukciósház megbízásából kezdett el foglalkozni a tanulmányképpel. Röntgenátvilágítással és más tudományos módszerekkel megállapította: azt a szőrmebundát, amelyet a fehér főkötős nő visel, és amelynek alapján XVIII. századinak vélték korábban a képet, valóban a XVIII. században festették, ám a röntgenfelvétel láthatóvá tette a szőrmebunda alatt a szobalányruhát, amelyet a nő az eredeti, XVII. századi festményen viselt.
Másrészt azt is sikerült bizonyítani, hogy a falapot, amelyre a festmény eredetileg rákerült, ugyanabból a fából vágták ki, amelyből Rembrandt számos más festményének alaplapját is.
A többi három, újonnan Rembrandt-műként azonosított olajfestmény emberfejeket ábrázol. Kettőn szakállas férfifej látható profilból, a harmadikon síró nő feje. Arra nem tért ki a Volkskrant jelentése, hogy e három utóbbi festmény esetében milyen jelek vezették nyomra a kutatókat.