Az új elképzelés lényege, hogy csökkentett jutalékkal dolgoznak, amivel a műtárgyat beadó és a vásárló számára is kedvezőbb feltételeket teremtenek. Sikeres licit esetén az alkotás eredeti tulajdonosának a megszokott 20 százalék helyett 15 százalékos jutalékot kell kifizetnie az aukciós ház számára, így több marad a beadó zsebében. A vevő ugyancsak olcsóbban juthat hozzá az általa megvásárolt tételhez, hiszen Pintérék a leütési árat is kisebb jutalékkal terhelik, az eddigi 20 százalék helyett mindösszesen 15-tel.
Az árverések számát is az eddigi többszörösére kívánják növelni: ezen túl minden hónap első szerdáján rendeznek aukciót.
Ugyancsak újdonság, hogy a havonként megrendezett árverések úgynevezett "vegyes" aukciók lesznek, hiszen a kortárs és klasszikus festmények, szobrok, grafikák mellett bútorokra és ékszerekre is lehet majd licitálni.
Az új módszertől a műtárgy piac élénkülését várják a tulajdonosok. Az alacsony jutalékok miatti bevételkiesést költség-hatékony működéssel kívánják kompenzálni. Így például a galéria árverési tételeit csupán online módon lehet előre megtekinteni a www.pinterantik.hu oldalon, a papír alapú katalógus egy időre bizonyosan eltűnik. Az árveréseket pedig a galéria tulajdonosa, Pintér Péter vezeti majd.
Az új módszer első alkalommal október 7-én 18 órakor vizsgázik. A 144 tétel között több milliós és néhány tízezres tételeket is szerepelnek. A milliósok között egyaránt van régi és kortárs alkotás is. A legtöbbet, 3 millió forintot az aukció címadó művéért, Tóth Margit öntött üveg bumfordi figuráiért kérik. Egy ismeretlen szerző XVIII. századi művész csatajelenete 2,5 millió forinttal a második legdrágább darab. Basch Andor dekoratív virágcsendélete 2,3 millió forintról indul, de Baschtól lehet venni egy kis akvarellt már 80 ezer forintért is. Marc Sterling Csendélet gyümölcsökkel című vászna 2,2 millió forintról licitálható, míg a szerző másik, halas, homáros csendélete már félmillió forintért elérhető.
Meglehetősen borsos árat, 2,1 millió forintot rendeltek Koszta József Háromkirályok című főművéhez készült tanulmányához. Még néhány plasztika éri el a millió forint feletti kikiáltási árat, az örmény származású, Magyarországon alkotó Yengibarian Mamikon Királyi párja 1,5 millió, Lugossy Mária ragasztott, csiszolt üvegkompozíciója 1,2 millió, a Mexikóban sikerei csúcsára ért Kepenyes Pál szobrász két bronzfigurája indul egyenként 1,2 millió forintról.
Néhány százezer forintért Glatz Oszkár, Rafael Viktor, Fekete Nagy Béla, Jakuba János festményre érdemes pályázni. Jó vétel lehet a kortárs Ráczmolnár Sándor, Csurka Eszter, Jovián György, Szikora Tamás, Szurcsik József, Kucsora Márta, Fábián Noémi egy-egy alkotása.