Szabó Noémi festményei a Duna Palotában

Képző

(MTI) Szabó Noémi elmondta, hogy új festményei tavaly és idén készültek vászonra, a vegyes technika mellett olajfestéket és folyékony akvarellt is használt. Korábbi képeit fatáblára ugyancsak vegyes technikával, köztük akrillal, spray-vel készítette el, alkotásainak érdekességét többek között a fa nyers, kezeletlen felszíne adta.
 

Régebbi, című festménysorozatának válogatott anyaga a kiállítótér egyik falán, az új irányokat képviselő festmények a tér szemközti falán kapnak helyet. ? Az új képek kitárulkozások az érzések, a hangulatok és a vágyak világa felé ? magyarázta a festőművész.
 
A kiállítás címét Clarissa Pinkola Estés amerikai pszichológus szimbolikus meséje ihlette, amely a befejezés és a kezdet kapcsolatáról és annak körforgásáról szól. Szabó Noémi megjegyezte, hogy különböző anyagokkal kísérletező képein saját belső világán, vágyain és érzésein keresztül ábrázolja a női lélek mélységeit.
 
Arról is beszélt, hogy kezdetben az absztrakt irányzatot követve alkotott, majd az erőteljesebb kompozíciót figurális ábrázolással oldotta fel. Vannak olyan festményei, amelyek több darabból állnak össze, a képrészek síkjai egymáshoz képest el vannak tolva, mintha egy kirakós játék lenne, "ez jellemző nemcsak a korábbi, de az új munkáimra is, mint például a Másik felem keresem, a Well-ness és az Adj helyet magad mellett című új festményeimre is" ? magyarázta a művész.
 
Elmondása szerint "rendetlenül alkot", a lehető legtöbb eszközt kiteríti maga köré, a rendetlenség nála a művészi szabadságot jelképezi, azt a személyes teret és világot, ahol ő hozza a szabályokat.
 
Szabó Noémi 2008-ban diplomázott a Magyar Képzőművészeti Egyetem festőművész szakán, elvégezte a vizuális nevelőtanár szakot is. Számos egyéni és csoportos kiállításon szerepeltek már munkái. A tárlat július 30-ig tart nyitva a Duna Palotában.