Széchenyi-díj: Keserü Katalin művészettörténész

Képző

(MTI) - A művészettörténész szerint az ünnepen a "hisztérikus politikai megnyilvánulások helyett inkább a díjazottak munkásságára kellene figyelni", arra, amit az életművek sugallnak.
    A Munkácsy Mihály-díjas művészettörténésznek a századforduló és a XIX. század művészettörténeti kutatásaiért, a kortárs művészet népszerűsítését szolgáló kiállítások rendezéséért, egyetemi oktatói munkássága elismeréseként adományozták a Széchenyi-díjat.
    "Néhány, általam rendkívül nagyra becsült képző- és iparművész, aki tagja a Széchenyi-díj bizottságnak, évek óta próbálta keresztülvinni, hogy megkapjam a díjat, köszönet érte" - mondta Keserü Katalin, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kara Művészettörténeti Tanszékének egyetemi docense.
    A Pasteiner Gyula-emlékérmes és Ferenczy Noémi-díjjal kitüntetett művészettörténész, aki több mint 250 publikációt jegyez, beszámolt arról, hogy a közeljövőben jelenik meg tanulmánykötete, amelyben a XIX-XX. század fordulójának művészetével kapcsolatos írásai olvashatóak.
    Keserü Katalin annak kapcsán, hogy több mint hat évig volt az Ernst Múzeum ügyvezető igazgatója, azt mondta: azért zárta le pályájának ezt a szakaszát 2007. január 1-jével, mert nem tudott azonosulni az intézmény átalakításával.
    Sajnálatosnak nevezte, hogy egy "meggondolatlan gesztus miatt" az Ernst Múzeum elveszíti speciális, sajátos karakterét azáltal, hogy a Műcsarnok kortárs kiállításai költöznek be az eddig a modern művészet és a főváros kultúrtörténetének bemutatására szakosodott intézménybe.
    Mint mondta, oktatói munkája mellett továbbra is azon fog dolgozni, hogy minél többen ismerkedjenek meg a kortárs művészettel Magyarországon.