Tehetségprogrammal indul újra az UniCredit kortárs gyűjteményének építése

Képző

(MTI) ? A művészet mindig többet elárul a múltról, mint a történelemkönyvek, így ha valaki arra a kérdésre szeretne választ kapni, milyenek voltak a kilencvenes évek, nézze meg Bak Imre, Kelemen Károly vagy Fehér László képeit ? emelte ki Gulyás Gábor az UniCredit gyűjteményébe betekintést nyújtó kiállítás megnyitóján. A Műcsarnok igazgatója kifejtette, hogy az 1990 és 2000 közötti időszakból származó csaknem hetven festmény esztétikai szempontból jól válogatott, izgalmas anyag, másrészt bizonyos értelemben korlenyomat is.
    

Sipos József, az UniCredit Bank Hungary Zrt. ügyvezető igazgatója felidézte: a pénzintézet képzőművészeti gyűjteményének építése 2000-ben zárult le, most azonban újraindul. Ennek jegyében nyílt meg a mintegy 220 darabos kollekcióból válogató, február 27-ig nyitva tartó kiállítás, és jelent meg többnyelvű, külföldön is terjesztett katalógus.
    
A bank célja felélénkíteni a kortárs magyar műtárgypiacot, segíteni a vizuális kultúra fejlesztését, és ennek érdekében néhány kiállított műtárgyat eladásra kínál fel, valamint tehetséggondozó programot hirdet fiatal alkotók részére ? jelentette be Sipos József.
    
Giró-Szász Krisztina, az UniCredit Tehetségprogram vezetője a részletekről beszámolva elmondta, hogy három 23?33 éves művész számára féléves ösztöndíj-lehetőséget kínálnak, további tíz fiatal tehetség pedig egyszeri támogatásban részesül műtárgyvásárlás formájában.
    
A programra a Magyar Képzőművészeti Egyetem, a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem, a Pécsi Tudományegyetem Művészeti Kara, valamint a kolozsvári Művészeti és Design Egyetem végzős és végzett hallgatói nyújthatják be jelentkezésüket.
    
A pályaműveket értékelő zsűribe Gulyás Gábor, Sipos József, Einspach Gábor, a Kieselbach Galéria képviselője és az Artmagazin kiadója, Balogh Péter, az Amadeus Művészeti Alapítvány vezetője, valamint Giró-Szász Krisztina, a FineArt Invest ügyvezetője kapott meghívást.
    
Mint Sipos József közölte, az ösztöndíjidőszak végén a résztvevők számára kiállítást terveznek.