A Herendi Porcelánmúzeumban egy hónapig látható kiállítás műtárgyainak válogatásakor a porcelán, a ?fehér arany?, mint anyag volt a vezérlő motívum. Az alkotások sokszínűen reprezentálják, milyen végtelen változatosságban képes a művészi elképzelések megtestesítőjévé válni, legyen szó hagyományos értelemben vett funkcionális tárgyról, viselhető plasztikáról, vagy figuratív alkotásról.
Az alkalmazott technikák felől közelítve egészen virtuóz, már-már az anyag valós tulajdonságainak határait feszegető megoldásokkal szembesülhetünk. A leggyakrabban használt öntésen kívül, számos mű készült kézzel épített, illetve korongozott technikával. Sokszor a legegyszerűbb porcelán tárgyat is művészi magaslatokra emeli a dekorálás, aminek fantáziadús megnyilvánulásai, a máz alatti és feletti festés, a matricázás, a szitázás, a lüszterek alkalmazása a legváltozatosabb formában jelenik meg az alkotásokon. Mintegy egymást erősítő ellentétben a díszítetlen, a nemes anyagban rejlő lehetőségekkel a végtelenségig játszó, áttört, áttetsző, leheletfinom munkákkal.
A kiállítás történeti megközelítésből is izgalmas, mivel a kortárs porcelánművészet elmúlt három évtizedének keresztmetszetét adja az egyedi művészeti alkotások területén. A legkorábbi művek 1982-ben, a legfrissebbek 2010-ben készültek. Mindeközben a magyar iparművészek mellett ? akik közül többen is korábban dolgoztak a manufaktúrának ? felvonultatva számos kitűnő külföldi alkotót is, akik a porcelánt választották mondandójuk művészi kifejező eszközéül.