(MTI) - A 107 tételt felsorakoztató anyagban vannak klasszikus és modern formatervezésű darabok. Sok az olasz, kiemelten muranói, valamint francia, cseh, német, belga és holland üvegtárgy, amelyek a gyártás és díszítés megannyi technikáját képviselik. A kínálatban szerepelnek fúvott, préselt, formába öntött és olvasztott, repesztett, kézzel formált darabok, amelyeket csiszolással, maratással, homokfúvással, színezéssel, lüszterezéssel díszítettek.
A legismertebb dizájnerek tervei alapján formált vázák, tálak, tányérok és más dísztárgyak alacsony áron kerülnek kalapács alá: sok a néhány tízezer forintos vagy a százezret közelítő alkotás, de vannak e fölötti kikiáltások is.
Félmilliónál többet kérnek a legismertebb francia ékszer- és üvegtervező, René Lalique 1905-ös vázájáért. A táncoló női aktokkal díszített, színtelen üvegváza 580 ezer forintos kikiáltási árával az aukció legdrágább tétele. Lalique-tól több műtárgyra lehet licitálni: egy gyertyatartó 58 ezer, egy váza 38 ezer, egy gyűrűtartó pedig 46 ezer forinttól vihető el.
Kecses vázák, tálak származnak a világhírű muranói műhelyekből. Egy szép vonalú piros üvegtál Giuliano Mian jelzéssel 32 ezer, Aurelio Toso kézzel formázott, fodros díszítésű vázája 58 ezer forintról indul.
Szecessziós üvegeket kínálnak Johann Loetz-Witwe gyárából, a Bécs közeli Klostermühléből, de még többet a cég cseh üveggyárából. Olyan neves tervezők, mint Koloman Moser, Josef Hoffmann formatervei alapján készült darabok néhány tízezer forintról elérhetők. Egy kézzel formált, organikus formavilágú üvegvázáért 120 ezer forintot kérnek. A német területet több Poschinger-üveg fémjelzi és szép számmal szerepelnek a WMF gyár termékei is az aukción.
Az egyetlen magyar munka, M. Tóth Margit Teknősbéka üvegszobra 85 ezer forintról kezd a Belvedere szombati aukcióján.