Bemutatkoznak a Zeneakadémia tehetség-programjának résztvevői

Zene

 
A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem épületének EU-s finanszírozással folyó felújítása mellett szerződéses feltétel volt az egyetem szellemi és oktatási tevékenységének megújítása is.
    
A tehetséggondozás egyike a rekonstrukciós projekt mellékágaként folyó tartalmi fejlesztési keretnek. Hat kötelezően előírt altémája: zenepedagógia, tehetséggondozás, az ensemble kultúra fejlesztése, Alma Mater koncertélet, idegen nyelvű képzés, esélyegyenlőség. Ezek végigvitele uniós elvárás, a pénzügyi keret másra nem költhető, és a program végrehajtása az egyetem költségvetését nem terheli.
    
Cél a zenei tehetségen túl olyan képességek, ismeretek megszerzése, amelyek elősegítik azt, hogy a növendékek már az egyetemi éveik alatt elkezdjék a felkészülést a nemzetközi karrierre. Tehát az év végéig tartó képzés nem a zenei képességek továbbfejlesztéséről, hanem a személyiség kiteljesítéséről, új tudásanyag és eddig kihasználatlan készségek elsajátításáról szólt elsősorban.
    
A Ki kicsoda a nemzetközi zenei életben? témáról, a művészi profil kialakításának szempontjairól és abban a fotó jelentőségéről Kovács Géza, Devich János és Felvégi Andrea tart előadást. Az interjúkra, televíziós szereplésekre való felkészülést többek között Horvát János, Petrovics Eszter segíti. A hanglemezfelvétel, a zenei piac, szerzői jogok aktuális kérdéseiről Hollós Máté tájékoztatja a fiatal zenészeket.
    
A kiválasztott hallgatók (tíz klasszikus zenész, négy jazz-zenész, és egy népzenész) pszichológiai stúdiumokat és angol, illetve német vagy francia nyelvleckéket is vehetnek.
    
A szinte estig tartó koncertsorozat keretében Mohai Bálint fagott-, Jámbor Janka cselló-, Baráth Emőke szoprán, Környei Miklós gitár-, Razavaljajeva Anasztázia hárfa-, Namoradze Nicolas és Konyicska Renáta zongora-, valamint Duleba Lívia ifjú fuvolaművész mutatkozik be.