Bossert-kurzus

Zene


christophbossert_byfidelio.jpg
Christoph Bossert

A kurzusra és a növendékek 17-i zárókoncertjére a Szent Ferenc Sebei templomban (1011 Budapest, I. kerület, Fő u. 41-43.) valamint az Avilai Nagy Szent Teréz templomban (1065 Budapest, Király u. - Nagymező u. sarok) kerül sor.

Christoph Bossert 1957-ben született Schwäbisch Hallban. A maulbronni és blaubeureni evangélikus teológiai szemináriumok elvégzése után 1978-ban a stuttgarti zeneművészeti főiskolán kezdte meg tanulmányait Werner Jacob (orgona), Kenneth Gilbert (csembaló), Helmuth Lachenmann és Ulrich Süße (zeneszerzés) irányítása alatt. Ezt követően intenzív tanulmányokat folytatott Fribourgban (Svájc) Luigi Ferdinando Tagliavinivel (orgona, csembaló és zenetudomány).

Orgonaszakértőként több jelentős projektet irányított, mint például a Villingen-Schwenningen-i Silbermann orgona (1752) teljes rekonstrukcióját. Életrehívója az Orgona mint európai kulturális örökség folyamatnak, mely célul tűzte ki a Kelet-Európában megmaradt historikus hangszerek megmentését.

Több nemzetközi kitüntetésben részesült, többek között: a nürnbergi orgonaverseny első díja (1979), a stuttgarti Rotary Stiftung díja (1981) Lili Boulanger Memorial Fund. Inc. Boston (1989), Ivan-Lucacic-díj Varasd (1992), díszdoktorátus Kolozsvár (2003). Pedagógiai tevékenységet több német főiskolán folytatott (Stuttgart, Esslingen, Trossingen), míg 2007 áprilisában Würzburgba költözött, ahol a főiskolán az orgona és egyházzenei tanszakok vezetője.

Megálmodója és elnöke a 2005 óta az európai unió által is támogatott OrganExpert nemzetközi orgonaszakértői hálózatnak, mely a legmagasabb szinvonalon készíti fel az orgonaszakértőket mind az előadóművészet mind az orgonaépítés tudományos és gyakorlati területeit szem előtt tartva.

Művészeti vezetője a 2006-ban életrehívott giengeni Max Reger Biennálénak, a lüneburgi Max Reger akadémiának, a halberstadti John Cage ASLP projektnek, és az arnstadti Bach akadémiának, ahol évente publikálja Bach analíziseinek új felismeréseit.