Tanári karának nemzetközileg elismert művésztanáraként kapott meghívást többek között Judith Ermert-Robe csellóművész, a genti Royal Academy of Music professzora, a Flamand Nemzeti Zenekar szólócsellistája, Julian Poore trombitaművész, az English Chamber Orchestra trombitása, valamint Gwynne Geyer szoprán, a MET, a La Scala, a bécsi Operaház és a Covent Garden operaénekese. A Liszt Ferenc Zeneakadémia több kiváló művésze tart kurzust az Akadémián, köztük Lakatos György fagottművész, Kiss József oboaművész és Körmendi Klára zongoraművész.
A rendezvény folyamán minden esztendőben kiemelt szerepet kapnak az évfordulók során aktuális zeneszerzők. A zenei szekciókban 2009-ben nagy hangsúllyal szerepelnek Joseph Haydn művei. A Timothy Bentch operaénekes által vezetett ének és opera szekció Haydn: Le Pescatrici (Halászlányok) című operájának előadását tűzte ki célul, amely meghívást kapott a Zempléni Fesztivál programsorozatába. A verseny során Haydn Esz-dúr trombitaversenyének és D-dúr zongoraversenyének legjobb előadója a Crescendo Nyári Akadémia Szimfonikus Zenekarának szólistájaként léphet majd fel a gálahangversenyen, melynek műsorában szerepel a zenekari mesterkurzuson tanult Csoda című Haydn-szimfónia is, Vass András karmester vezetésével. Haydn szóló- és kamaraegyüttesekre írt művei képezik a vonós és zongora szekció mesterkurzusainak alapját.
A mesterkurzus kiváló lehetőséget nyújt a képző- és előadóművészet területén tanuló diákok számára, hogy neves szakemberek segítségével tudásukat gyarapítsák, országokon átívelő barátságokat kössenek, és lelki útravalóval is feltöltődjenek. A Crescendo Nyári Akadémia Haydn kurzusai és koncertjei az északkelet-magyarországi régió legkiemelkedőbb előadás-sorozata 2009-ben.