Edward Perez és barátai a Budapest Jazz Clubban

Zene

(MTI) Az avantgárdtól a bluegrass-on át a tradicionális kolumbiai zenéig szinte minden stílusban szívesen lubickoló Edward Perez a kortárs és latin jazz irányzataira összpontosítva New York-i zenekarvezetőként turnézik, ennek keretében érkezik a Budapest Jazz Clubba.
 

Partnere szombaton két magyar zenész lesz: egyikük a bostoni Berklee College of Music-ot szintén megjárt, majd a Monk Institute-ban Herbie Hancock tanítványaként végzett Oláh Tzumo Árpád zongorista, a másik a fiatal dobos, Csízi László lesz ? mondta Keleti Kristóf, a klub munkatársa.
 
Perez ? Joshua Redmanhez hasonlóan ? zenei karrierje előtt a Harvardon tanult, zenei tanulmányait ezzel párhuzamosan folytatta, ám Boston közelsége "megfertőzte" az éjszakai klubok atmoszférájával. Az egyetemen matematikából diplomázott, majd végleg elkötelezte magát a jazz mellett.
 
Az ifjú bőgős egyedi játékát és ebből eredő sikereit Perunak is köszönheti. A Limában töltött évei alatt ugyanis az afro-latin impressziókat a hagyományos és modern jazz nyelvezetével elegyítette, mégis mindig letisztult, precízen artikulált hangon szólaltatja meg hangszerét.
 
Sokrétűségét bizonyítja, hogy az elmúlt években egyaránt kísérte a legendás énekest, Mark Murphy-t, a Grammy-díjra is jelölt Hector Martignont, és együtt játszott a 2011-ben a BJC-ben fellépő Miguel Zenonnal, sőt kollégájával, Mark Turnerrel is.
 
A klasszikus és kortárs zenében egyaránt otthonosan mozgó basszista a világ legkülönbözőbb pontjain bukkan fel, nem csoda, hogy az elmúlt években szinte egyszerre rögzített lemezeket az Egyesült Államokban, alapított zenekart Peruban, és adott mesterkurzusokat Európa különböző országaiban, legutóbb a szomszédos Ausztriában.