Hiánypótló könyv született az alkalmazott zenéről

Zene

(MTI) - Az alkalmazott zenéről sok tévhit él az emberekben, többen úgy gondolják, afféle pénzkereseti lehetőség, a művész méltóságán aluli munka. Ezzel ellentétben a színházi, vagy reklámzenénél ugyan a szerzői akarat mellett érvényesül a megrendelő elképzelése is, azonban a mű megkomponálása művészi feladat - mondta Weber Kristóf.

Hangsúlyozta: a több évtizedes e zenei műfajban szerzett tapasztalataira épülő kötet megírásával elsődleges célja a figyelemfelkeltés, az alkalmazott zene alkotói folyamatának bemutatása, valamint a műfaj zeneirodalomban elfoglalt helyének meghatározása volt. Ehhez nemcsak rendszereznie kellett az ebben a műfajban született műveket, hanem egyfajta tudományos megközelítést is ki kellett dolgoznia, mivel Magyarországon ilyen jellegű mű még nem született.

Weber Kristóf, az 1980-as évek közepén, Esterházy Péter Fuharosok című művéből készült színpadi adaptációhoz írta első kísérő zenéjét. Az eltelt években több mint 150 színdarabhoz komponált zenét. Emellett a reklámtól az áruházi háttérzenéig szinte mindent írt, ami ebbe a műfajba tartozik.