José Cura és Komlósi Ildikó a Budapesti Operabál sztárvendégei

Zene

josecura_komlosiildiko_budapest_operabal_diszvendegek_sajtaj_dmoha20100211005.jpg
 José Cura és Komlósi Ildikó
 
(MTI) - "Sok szeretettel jövök Magyarországra, nem csupán művészi elkötelezettségből" - mondta José Cura. A bécsi operabálba is meghívták, ő azonban a budapesti mellett döntött, ez mutatja, mennyire kötődik a városhoz - tette hozzá. Komlósi Ildikót 2003-ban ismerte meg, mindig nagy professzionalitással és odaadással dolgoztak együtt.
   
A bál Hamupipőkéje a fonyódi ápolónő Zsirai Judit, a mozgássérültek nappali foglalkoztatását szervező Varga Zsuzsanna, az alig 500 lelket számláló faluból, Feketeerdőről érkező Turner Pálma és Devecser Anikó, a Blikk szépe lettek. A hölgyek egy meghallgatás és cipőpróba után, a zsűri döntése alapján vehetnek részt a bálon.
   
A műsort este 8 órakor Mága Zoltán és zenekara indítja, 21 órakor bevonulnak a nyitótáncosok, Tokody Ilona pedig elénekli a Himnuszt. Richard Strauss Rózsalovag című operájának duettjét, Az ezüst rózsa átadását Komlósi Ildikó és Rácz Rita énekli, vezényel José Cura. Az argentin tenor előadásában a Soneto IV és a Somos novios című dalok hangoznak el. A negyven nyitótáncos ifjabb Johann Strauss Tavaszi hangok című keringőjére nyitja meg a bált, majd a két sztárvendég Lehár Ferenc A víg özvegy című operettjéből ad elő egy részt. A közönséget az ExperiDance Táncegyüttes, musicalrészletek, jótékonysági tombolasorsolás és egyéb tánczene is szórakoztatja.
   
A bál másnapján, vasárnap 1000 gyermeket lát vendégül az Operaház. A hátrányos helyzetű gyerekek az ország különböző részeiből érkeznek, a többi között Nyíregyházáról, Balatonkeneséről, Kaposvárról, a Fóti Gyermekvárosból és az SOS Gyermekfaluból. A szervezet célja a gyerekek életének jobbá tétele, az esélyteremtés. A meghívott résztvevők Engelbert Humperdinck Jancsi és Juliska című operájából készült meseelőadást láthatnak, és meglepetést is kapnak.
 
A rövidített operaelőadást Kovalik Balázs művészeti igazgató rendezte. Először a tavalyi bál után tartották meg - hagyományteremtő szándékkal - a jótékony célú előadásokat, amelyek a mulatságra épített táncparketten zajlanak. Az Ybl-palota belső tere ugyanis az Operabál alkalmával nem a hagyományos színházi funkciót szolgálja. A nézőtér széksorait kiemelik, és úgy helyezik rá a padlózatot, hogy a zenekari árkot lefedve, végül egy szintbe kerüljön a hátsó színpaddal és a főszínpaddal. Ezek egybenyitásával és a kiegészítő színpadi páholyok megépítésével alakul ki a bálterem, amelynek hátsó része már a tulajdonképpeni színpad - így válik láthatóvá az összes, máskor rejtett színpadi kiegészítő.
 
A gyermekközönség több száz színes párnán elhelyezkedve, közvetlen közelről nézheti a rendhagyó színtérre rendezett műsort: a mézeskalács ház most is ellenállhatatlan csábítás a két haszontalan kölyöknek, ám túljárva a boszorkány eszén nem ők csúsznak a sütőlapáton a kemencébe.
 
Jancsit Kiss Tivadar, Juliskát Gál Gabriella, a Mézboszorkányt Wiedemann Bernadett, az Álommanót Megyesi Zoltán és a Tündért Kertesi Ingrid alakítja.
    
Az Operabál újdonsága, hogy idén az Operaházzal közösen, annak megbízásából szervezik az eseményt, hiszen az Operaház immár nem csupán helyszínt biztosít, hanem házigazda is. Az újdonságok mellett megmaradtak a hagyományok is, úgy mint a nyitótánc, a különtermek, vagy a Hamupipőke-választás.