Jurij Basmet hazánkban lép fel - NYERJEN TISZTELETJEGYET A KONCERTRE!

Zene

Jurij Basmet és a Moszkvai Szólisták november 18-i budapesti koncertjére nyerhetnek tiszteletjegyet azok az olvasóink, akik a következő kérdést hibátlanul megválaszolják:

A koncertet szervező Hungarofest Kht. mely országokban bonyolított le magyar kulturális évadot?

A válaszokat a pr@kultura.hu címre várjuk. A megfejtők között 2x2 darab tiszteletjegyet sorsolunk ki - a nyertest a koncert előtti napon értesítjük.

Hazánkban koncertezik

Jurij Basmet és a Moszkvai Szólisták együttese

2005. november 18-án, 19:30-kor, a Budapesti Kongresszusi Központban, a Hungarofest Kht. által szervezett Orosz Évad programsorozatát a Moszkvai Szólisták koncertje zárja majd, Jurij Basmet vezetésével. A nyolcvanas évek közepén létrehozott együttes évi 60-80 fellépésével ma már a világ legismertebb vonós együttesei közé sorolható.

A koncerten közreműködik:

Jurij Basmet ? brácsa

Xenia Basmet - zongora

Vladiszlav Lavrik ? trombita

Műsor:

Sosztakovics: I., c-moll zongoraverseny trombitaszólóval op. 35

Brahms: Adagio brácsára és kamarazenekarra op. 115

Sosztakovics: Preludium és Scherzo op. 11

***

Paganini: Concertino brácsára és kamarazenekarra (az op. 15 vonósnégyes átirata)

Csajkovszkij: Vonósszerenád op. 48

Jurij Basmet 1953-ben született a Don-parti Rosztovban. A Moszkvai Konzervatóriumban Vagyim Boriszovszkij, majd Fjodor Druzsinyin növendéke volt. Hamarosan ugyanitt professzori kinevezést kapott. 1976-ban Münchenben megnyerte a nemzetközi brácsaversenyt, ekkor indult nemzetközi karrierje. A nyolcvanas évek közepén eredetileg tanítványaiból alakította meg a Moszkvai Szólistákat, akik hét évig voltak együtt, majd ugyanezen a néven 1992-ben új együttest alapított, amellyel azóta változatlan összetételben játszik együtt az orosz vonósiskola legnemesebb hagyományait megőrizve. Basmet elsődleges feladatának tartja a repertoár állandó bővítését: részben számos kortárs művet mutattak be (pl. Schnittke, Gubajdulina műveit), részben a régebbi korok elfelejtett brácsairodalmát fedezik fel újra ? és gyakran fordulnak átiratokhoz.