(MTI) A diplomakoncert műsorán Beethoven VIII. hegedűszonátája g-dúrban, a Chaconne Bach d-moll partitájából, Debussy hegedűszonátája(g-moll), Ysaye Ballade című szólószonátája, Saint-Saëns Bevezetés és Rondo Capriccioso című darabja szerepel ? közölte Olivia Bito, aki fiatal magyar muzsikusokat támogat elsősorban nemzetközi kapcsolatokkal.
Kállai Ernő kiskorától a zene közelében élt, hiszen családja igazi zenészdinasztia, édesapja híres cigányprímás. Amerikai karrierje 2003-ban azzal kezdődött, amikor a Strad magazin egyik hirdetésére felfigyelt az akkor már több éve a Zeneakadémia különleges tehetségek osztályában tanuló hegedűs.
A lapban az Itzhak Perlman Music Program nyári táborára való jelentkezés részleteiről olvasott, és tett egy próbát. Élete egyik legjobb döntése volt ? vélte a fiatal muzsikus. Megismerkedhetett Perlmannal, aki támogatni kezdte, és arra biztatta, hogy felvételizzen a New York-i Juilliard Schoolba, ahol mestere lett.
A Strad magazin most azt írta róla: "Itzhak Perlman növendéke április 17-én teszi fel a koronát amerikai tanulóéveire a Juilliard Schoolon meghirdetett diplomakoncertjén. Különleges, ízlését jól tükröző programot állított össze: Bach, Beethoven, Saint-Saëns és Debussy műveiből válogatott mestertanulmányait záró hangversenyére."
"Itzhak Perlman egy legendás időszak, David Ojsztrah és Jasha Heifetz generációjának egyik utolsó képviselője. Nehéz lenne felsorolni azt a számtalan irányt, amelyben befolyásolta a hegedűjátékomat, de a legnagyobb súlyt talán a megszólalásra, a hegedűs saját hangjának fejlesztésére fektette. Ha őt, vagy Heifetzet, vagy Menuhint hallom a rádióban, azonnal tudom, ki játszik. Azon dolgoztunk az elmúlt években, hogy én is megtaláljam a saját, egyedi hangomat? ? ismertette Perlman pedagógia felfogását a muzsikus.
Kállai Ernő tanulmányai részeként számtalan koncertlehetőséget kapott az Egyesült Államokban. 2008-ban megnyerte a Juilliard School háziversenyét, a gálakoncerten a Carnegie Hallban játszhatott egy valódi Stradivarin. Eddig, mint a Juilliard diákja, egy Guarneri hangszert használhatott.
2011-ben a New York-i Filharmonikusokkal lépett fel, több magyar zenekarral is együtt koncertezett, megfordult a chicagói Symphony Hallban, a Metropolitan Múzeumban, de a Művészetek Palotájában is. Idén több kamarazenei koncerten lépett fel Itzhak Perlmannal Miamiban, Virginiában, Mexikóban és Kanadában. Rádiós és televíziós felvételei voltak a magyar csatornákon, a France Musicon és a McGraw-Hill Company fiatal tehetségek bemutatkozásának résztvevőjeként.
Több verseny győztese, így a Flesch Károly Nemzetközi Hegedűversenyé 2008-ban, 2012-ben az Alexander és Buono Nemzetközi Versenyé, és díjat nyert a 2004-es Semmeringi Fesztiválon is. Többször részt vett a franciaországi Juventus-fesziválon.
Már több magánnövendéke van itthon és Amerikában is, idén nyáron pedig ötnapos kurzust tart a Tóth Aladár Zeneiskolában, ahová ő is járt.