An Ik Te szobra ? Zsin Judit alkotása ? civil kezdeményezésre készült el. A szoborállítás, amelyet kezdettől támogatott a Koreai Köztársaság Nagykövetsége, Szöul város szponzorációjával, Budapest Főváros Önkormányzata és Zugló Önkormányzata segítségével valósulhatott meg. Az alkalomra Budapestre érkező koreai delegációt Kim Hyung-Ju, Szöul város főpolgármester-helyettese vezeti.
An Ik Te 1938 és 41 között Budapesten élt, 1939-től két évig a Zeneakadémia hallgatója, a magyar állam ösztöndíjasa volt, az Eötvös Kollégiumban lakott, amelynek előkertjében két évvel ezelőtt emléktáblát is állítottak a zeneszerző tiszteletére.
Zeneszerzést Kodály Zoltántól, kamarazenét Weiner Leónál, gordonkát Schiffer Adolfnál tanult, a karnagyképzőn Unger Ernő növendéke volt, de a magyar zenei élet más kiválóságai, Bartók Béla és Dohnányi Ernő is felfigyeltek rá. Velük már első budapesti útja alkalmával találkozott 1936-ban, amikor meghívást kapott, hogy vezényelje a budapesti Rádiózenekart.
An Ik Te leghíresebb műve a Koreai fantázia, amely nagyzenekaros, nagykórusos, koreai népzenei motívumokat is tartalmazó szimfonikus mű. A Koreai fantázia befejező részébe a művész beépítette az Aegukgát, a koreai himnusz zenéjét.
Vezényelte a világ vezető zenekarait, így többször a Bécsi, a Berlini Filharmonikusokat, de dirigált Rómában, Madridban, Londonban, Barcelonában és Dublinban, valamint az Egyesült Államokban is. 1946-ban alapította meg a Mallorca Szimfonikus Zenekart, amelynek haláláig vezető karnagya volt. 1955-ben a Szöuli Filharmonikusok karmestere lett.
Csütörtökön este a Magyar Tudományos Akadémia dísztermében An Ik Te és mestere Kodály Zoltán címmel ad koncertet a Zuglói Filharmónia, Záborszky Kálmán vezényletével, csellón Devich Gergely működik közre. A műsort An Ik Te fő műve a Koreai fantázia zárja, amely a második világháború után először hangzik fel Budapesten.