Kulturális menedzser-képzés indul

Zene

Az Arts & Business, a művészetek és az üzlet találkozását jelentő kifejezés egy olyan szemléletet takar, amely nem pusztán az egyik fél részéről történő adományozást jelenti, hanem valódi partnerséget a művészeti és az üzleti szféra között, melyből mind a két fél profitál. Szerte a világon találkozhatunk ennek a szemléletnek a gyakorlati és sikeres alkalmazásával a kultúra-finanszírozás kapcsán.

A képzés a kulturális területtel foglalkozó menedzsment jelenlegi legfontosabb feladatát, a non profit és a for profit szektor kapcsolatának kiépítését, a kulturális programok hatékony finanszírozását állítja a középpontba.

A képzés aktualitását jól mutatja, hogy egyre jelentősebb érdeklődés mutatkozik a vállalati szféra részéről a kultúrafinanszírozásban való részvétel iránt, a kormányzat pedig - felismerve a kultúrával foglalkozó intézmények és vállalkozások jelenlegi legfontosabb igényét - a kulturális modernizáció irányai között az Arts & Business szemlélet e területen való mielőbbi alkalmazását külön is hangsúlyozza.

A képzés eltér a szokásos kulturális menedzser-képzéstől, hiszen az oktatás gyakorlati helyszíneken, többek között a Szépművészeti Múzeumban, gyakorlati szemléletű oktatókkal, elsősorban gyakorlati óra keretében folyik, és nem csupán a kulturális, hanem az üzleti élet oldaláról is bemutatni kívánja a menedzser feladatait.

A képzés célja olyan modern, gyakorlati jellegű képzés kialakítása, amelynek alapján az itt végzett szakemberek megismerik a kultúramenedzselés szabályait, jellemzőit és összefüggéseit, képesek lesznek a kultúrával foglalkozó intézmények és vállalkozások kultúra-finanszírozási tevékenységének összehangolására, pénzügyi és nem pénzügyi jellegű támogatások megszerzésére.

A képzés az alapvető marketing- és társadalomtudományi ismereteken túl nemzetközi kitekintést biztosít, bemutatja a magyar közszolgálati kultúrafinanszírozás múltját, jelenét és jövőbeni irányait; kiemelten szól a magánmecenatúráról és a vállalatok kulturális szerepvállalásról, elemzi a kulturális vállalkozások lehetőségeit, illetve a közszolgálati és kereskedelmi médiumok szerepét.

A képzés szakmai vezetője Dér Csaba Dezső. Intézményi együttműködő partnerek: ARC, Budapest Music Center, Fidelio Média, Kultúrpont Iroda, Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülete, Magyar Zenei Exportiroda, Miga Film Produkciós Iroda, Petőfi Irodalmi Múzeum, Summa Artium, Szépművészeti Múzeum, Westend City Center

Megszerezhető végzettség neve: Arts & Business menedzser
A képzés időtartama: 3 félév, összesen 285 kontaktóra. Oktatás szombatonként.
A képzés díja: 195.000 Ft/félév

A szakirányú képzésre alapszakos diplomával rendelkező szakemberek jelentkezhetnek, akik oklevelüket a jelentkezést megelőzően szerezték. A felvételi eljárás keretében a jelentkezőknek szóbeli alkalmassági vizsgát kell tenniük. A vizsgabizottság a következő szempontok alapján értékeli a jelentkező alkalmasságát: helyzetmegoldó, érvelő, meggyőző képesség; szakmai elhivatottság, alapvető érdeklődés a magyar és külföldi kulturális élettel kapcsolatban; általános műveltségi ismeretek.

További információ: www.bkf.hu; szakirany@bkf.hu