Az orosz lélek rejtelmeit tárja fel az Alekszandrov-együttes

Zene

A formáció 1928-ban alakult tizenkét katona-művész részvételével, Alekszandr Alekszandrov, a moszkvai konzervatórium fiatal professzora vezetésével. 1933-ban az együttes már 300 művészt számlált; az első külföldi fellépés 1937-ban Párizsban volt, ahol a világkiállítás alkalmával a szovjet művészetet képviselték és nagydíjat nyertek. A párizsi vendégszerepléssel indult el az együttes nemzetközi pályafutása, amely azóta is tart.
 
 Az Alekszandrov kórus
 
Az Alekszandrov-együttes a közelmúltban egyebek között fellépett Ausztriában, Algériában, Belgiumban, Bulgáriában, Csehországban, Japánban, Kanadában, Kubában, Lengyelországban, Mexikóban, Nagy-Britanniában, Svájcban, Szlovákiában és Vietnamban.
 
A repertoár igen széles skálán mozog, az énekszámok az orosz népdaloktól a templomi kórusokon át a népszerű operarészletekig és rockzenéig ívelnek. A Kalinka, a Moszkvai éjszakák, a Katyusa mellett műsoron szerepel a Torreádor-dal, a Csempészek kórusa Bizet Carmenjéből, a Szabadság-kórus Verdi Nabuccójából, emellett elhangzanak részletek Puccini-operákból és Muszorgszkij Borisz Godunovjából.
 
A budapesti koncerten a kozáktáncok mellett felcsendülnek a legnépszerűbb orosz népdalok, akárcsak Kálmán Imre Cirkuszhercegnőjének, Rossini A sevillai borbélyának részletei, valamint nápolyi dalok parafrázisai.