Augusztus utolsó hétvégéje nem csupán a nyár, de a hatalmas sikernek örvendő Piknikkoncert-sorozat végét is jelenti egyben, hiszen a nyáron most csendülnek fel utoljára a kismartoni Eszterházy-kastély Haydn-termében a klasszikus dallamok. Ez alkalommal olyan zeneszerzők művei szólalnak meg, mint Pjotr Csajkovszkij, Antonin Dvorak valamint Szergej Rahmanyinov. A három zeneszerzőt összekötő kapocs a szláv kultúra, melynek nem is lehetne hitelesebb tolmácsolója, mint a szintén szláv gyökerekkel rendelkező fiatal zongorista, Alekszej Vologyin.
|
A hagyományokhoz híven ez alkalommal is piknikre hívják a koncert szervezői a vendégeket a koncertek szünetében. (A hangversenyek augusztus 25-én este fél nyolckor, augusztus 26-án délelőtt tizenegykor kezdődnek.) A szláv zenei hangzás világát gasztronómiailag kiegészítendő a kosarakba ezúttal szardínia, ecetes hagyma, palacsinta zöldfűszerekkel, juhsajt olajbogyóval, blini és kaviár, narancssaláta sült tintahallal, valamint szilvalekvárral töltött palacsinta kerül.
Alekszej Vologyin korunk egyik legkiemelkedőbb és legvirtuózabb zongoristája, akinek jatékára két kulcsszó jellemző leginkább: a határtalan kreativitás és a mély filozófikusság. Tehetsége minden műfajban és minden zenei korszakban ragyogóan megmutatkozik.
Vologyin 1977-ben Leningrádban született, majd a moszkvai Zeneakadémián Irina Chaklina, valamint Tatiana Zelikman osztalyában tanult, ahol kitűnő eredménnyel diplomázott. 2001-ben a Comói-tó partján lévő Nemzetközi Zongora Akadémián szerzett posztgraduális diplomát, mellyel elindulhatott a vilaghír felé. Első, nemzetközileg is elismert, az Anda Géza nevével fémjelzett és a szakma által igen elismert versenyét 2003-ban nyerte, Svájcban.
Azóta is folyamatosan úton van, a világ számos országában ünnepelt előadóművészként, állandóan koncertezik. Visszatérő fellépő az amszterdami Concertgebouw-ban, a zürichi Tonhalléban, a londoni Wigmore Hall-ban a New York-i Lincoln Centerben, a párizsi Salle Pleyelben, Barcelonában a Palau de la Musicában, vagy Bécsben a Konzerthausban, a milánói Scalában és hosszasan sorolhatnánk még a helyeket, ahol játékával évről évre lenyűgözi a rajongó közönséget.
Számos alkalommal vállal közös fellépést olyan világhírű zenekarokkal, mint a New York-i Filharmonikusok, a Londoni Szimfonikus Zenekar, a Japán Filharmonikusok, vagy akár az Orosz Állami Zenekar. Töbször hallható volt olyan prominens zenei fesztiválokon is, mint a Rocque d'Antheron, a Folle Journée, a Ruhr Fesztivál, vagy a vilaghírű Verbieri Jazz Fesztivál.
Koncertjei lemezfelvételeken is elérhetők, a német Live Classic, az ausztrál ABC Classics, valamint a holland Challenge Records is megörökítette játékát. Alekszej Vologyin ma már a Steinway and Sons kízárólagos művésze.