A Smárton trió először zenél Párizsban és Brüsszelben

Zene

 
 
(MTI) - A trió vezetője, Sütő Márton, aki a banda zeneszerzője és gitárosa, elmondta, hogy nagy élménynek néznek elébe a párizsi és brüsszeli szerepléssel, amelyet a magyar kulturális intézetek szerveztek. Az együttes 2003-ban alakult, két lemezt adott ki: az egyik a Még nem tudom 2006-ból, a másik a Smárton Trió+1 című 2008-ból. A régi számaik is újjáalakultak, és van számtalan ingyen letölthető zenéjük is az internetről - tette hozzá.
    
Zenéjük stílusáról azt mondta, hogy a nagyvárosi lét akusztikus megfogalmazása, amelyben keveredik a jazz a dekonstruktív poppal, hippirockkal, sok improvizációval fűszerezve. Megalakulásuk óta folyamatosan változó, sajátos színt visznek a magyar jazz palettájára, a kiskocsmától a Sziget Fesztiválon keresztül a Művészetek Palotájáig a legkülönbözőbb színpadokon lépnek közönség elé. Egy-másfél órás koncertet adnak, repertoárjuk bő, és biztosan a helyszín is inspirálja majd őket - jegyezte meg Sütő Márton, aki gitározik, míg Kovács Zoltán bőgőzik, Szabó Hunor pedig a dobnál ül.
    
A Jazzycolors fesztivált 2002-ben alapította Michael Werner-Pospisil, elnöke pedig Ecsedi Derdák András, a párizsi Magyar Intézet akkori vezetője lett. Elgondolásuk az volt, hogy a francia fővárosban működő külföldi kulturális intézetek szervezzenek közösen dzsesszfesztivált. Azóta a mostani (november 8-30.) a 9. dzsessz-összejövetel. Ezúttal 17 intézet és nagykövetség szervezett 17 nemzeti csapatot Európából és a Balkánról hét helyszínre. Ezúttal egy-egy nemzet fellépője nem a saját intézetében szerepel, így került a Smárton trió a Szerb Kulturális Intézetbe.